Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyi vizet fogyaszt a régi...

Mennyi vizet fogyaszt a régi felültöltős Hajdú mosógép? És hány kg ruha fér bele?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Mindkettőből amennyi belefér. Legfeljebb kézzel kell elindítanod. De azt is számold bele, hogy annál kézzel megy az öblítés és külön centrifuga kell, ha ilyenre pályázol.
2010. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az előző téved, nem hiszem hogy ilyenre gondolt a kérdező. Nekem huszonvalahány éves Hajdú Energomat gépem van, automata, és amíg nem romlik el végleg, nem is cserélem le, mert szerintem sokkal jobban bírja a strapát, mint az újak. Adatokat nem tudok mondani, de én a futószőnyegeket is abban mosom.
2010. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nekem újfajta van,csak az egyik ismerősöm állítja,hogy az övé kevesebbet fogyaszt.de nekem látszatra úgy tűnik,hogy sokkal kevesebb ruha fér bele.
2010. márc. 4. 09:28
 4/11 anonim ***** válasza:

nekünk is régi energomat volt. szépen mosott, kb velem egyidős volt (22év), igaz kicsit rozsdás.

amit nagyon utáltam: csak 600as centri van benne, ezért kb 1 napig száradt a legkisebb törölköző is...

most 1200as whirlpool-om van, sokan szidják, h hamar behal, de szinte szárazan veszem ki belőle a ruhát :)

2010. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én inkább a Hajdut választanám kicsit vizes ruhákkal. Majd megszárad.
2012. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
A mostani gépek nem érik meg az árukat, mert hiába spórolnak a vízzel, és a villannyal, a szervízköltség elviszi azt a pénzt, és váratlanul, minden előzmény nélkül szoktak időnként behalni.
2012. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Kb.400 liter vizet fogyaszt egy Hajdu minimat vagy energomat. 4,5 kg ruhát mos ki egy adagban.
2015. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jajj, dehogy fogyaszt 400 litert....120 körül van, de van rajta féltöltet gomb is, akkor kevesebbet.
2017. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy kis leleményesség. Dugót teszel a kádba, beleereszted a lefolyóvizet, és máris látod, hogy pontosan mennyi az annyi.
2021. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

7-es


Hajdu mosógépekről amit találtam összehasonlítva egy átlagos mai mosógéppel, aminek az árát és adatlapját bemásolom.


Max szárazruha töltet: 4,5 kg <--> 6 kg

Vízfogyasztás: 100l-140l/ mosás <--> ~50l

Áram fogyasztás: 2kWh <--> 0,8kWh (Nem találtam adatot, de a vízfogyasztás alapján arányosítok, tehát dupla mennyiségű víz, szállítása melegítése dupla energiát igényel egy maihoz képest. Szerintem a rosszabb a hatásfok miatt ennél még többet, de aki nem ért egyet az átírja a táblázatban.)

Súlykontrol: nincs, csak fél program előválasztó <--> kevesebb ruhához automatikusan kevesebb vizet és energiát használ

Max centrifugasebesség: 650 1/min <-->1000-1200 1/min

Hangerő: 🙂 vicces gyerekkori emlékeim vannak a fürdőben megvadult mosógépről <--> sokkal halkabb kár ragozni

Víz ömlés eseten nem zárja el a fali csapot <--> ha vizet érzékel maga alatt elzárja a fali csapot, megkímél a nagyobb vízkároktól

Időzítő: csak az újban van.

[link]

jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!