Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen ( melyik ) száraz-nedve...

Julot kérdése:

Milyen ( melyik ) száraz-nedves porszívót érdemes (meg) venni?

Figyelt kérdés

Alapvetően lakásban, hétköznapi használatra kellene, nem kerül ipari környezetbe ( értsd, nem garázs, műhely tisztítására venném ) inkább egy 3 gyermekes család mindennapjait segítené. Használata az orrszívó porszívó használatától a kiborult, kiöntött folyadékok, hétköznapi porszívózáson át az nagy ritkán előforduló (panel)fúrás, esetleges kisebb-nagyobb átalakítási munkálatok törmelékének feltakarításáig.


Amiket kinéztem:


Karcher MV3 Prémium [link]


Fieldmann FDU 2004-E [link]


NilFisk Multi 30 [link]


Ezeken kívül még hallottam, hogy volt a Lidl-ben egy PARKSIDE PNTS 1500 A1 típusú ( [link] ) készülék, de már nem, vagy nagyon ritkán lehet kapni. Pedig ez is jó lehetne...


Különösen érdekelnének azoknak a hozzászólóknak a válaszai, akiknek saját tapasztalatuk van valamelyik ( vagy mindegyik ) készülék használatában.

Természetesen ha valakinek van más típusról véleménye, javaslata, azt is szívesen fogadom!


Nagyon köszönöm a válaszokat, segítséget!



2015. júl. 4. 07:55
 1/6 anonim válasza:
2%

Én a száraz porszívót ajánlanék neked nem a vizeset

1 részt azért mert a vizes porszívóba rengeteg víz kell

Másrészt a tartály nagyságától függően nehéz.

Ha a gyerek felborítja a állva hagyott porszívót könnyen kiömölhet a tartály tartalma.


A száraz közül persze lehet választani porzsákos vagy porzsák nélküli közül. bár nekem porzsákos van de neked inkább a porzsák nélküliset ajánlanám mivel egyéb kisebb nagyobb fal törmeléket könnyen kiszúrhatják a zsákot.

2015. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D Ne haragudj, egyes válaszoló, de te sem értesz a porszívókhoz. Szerintem halvány fogalmad sincs mi az a száraz-nedves porszívó és hogyan működik - vagy azt hiszed egy hülye válasszal nagyon poénos leszel... "mert a vizes porszívóba rengeteg víz kell" igen, valószínűleg... :D LOL Szar poén. Vagy ha ezt komolyan gondoltad, akkor tudlak sajnálni... A hozzászólásod semmit nem ér. Ha "csöndben" maradtál volna ....
2015. júl. 8. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek a porszívókhoz, de talán úgy könnyebb lesz kiválasztani, ha tudod melyikbe milyen szűrő van akkor érdemes azt venni, amibe jobb. Ezalatt a következőt értem:

HEPA szűrők (maradék nagyon apró porszemcsék ellen):


HEPA E10 --> 85%-os szűrés

HEPA E11 --> 95%

HEPA E12 --> 99%

Ezeken kívül vannak még jobbak is amik pár tized és ezred százalékot javítanak, ilyen a S-Class, HEPA U, stb.

Nálam mondjuk fontos lenne, hogy a szűrő mosható legyen!


A linkelt porszívók leírása mellett ezt sehol nem találtam, pedig a vízszűrős porszívók egyáltalán nem szűrik meg az apró szemcséket. Ha választanom kellene akkor én a Karchert venném meg mégpedig azért mert az egy jó márka, tartozékokat pedig nagyobb valószínűséggel találnál hozzá. Ha jól értelmezem a részletes leírását akkor a szűrője mosható, viszont papír porzsákos, nálam az mondjuk hátrány, folyton cserélgetni kell.


Remélem valamennyire hasznos volt a válaszom!

2015. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lidl Magyarország válasza:
100%

Kedves Julot!


2015. július 16-ától a készlet erejéig kapható lesz a Lidl Magyarország üzleteiben az 1500W-os Parkside száraz-nedves porszívó.

Termékünk a következő tulajdonságokkal rendelkezik:

- többfunkciós porszívó a háztartásba, műhelybe vagy garázsba

- rozsdamentes nemesacél tartály (kb. 30 l) szennyvízleeresztővel

- fújásra vagy víz kiszivattyúzására is alkalmas

- beépített csatlakozóaljzat lekapcsoló-automatával: max. 2200 W

- beépített tartozéktartó fúvókák és a szívócső számára

- szívásteljesítmény: 19 kPa (190 mbar)

- 3 év garancia

- porelszívó adapterrel rendelkező fűrész- és csiszológépekhez csatlakoztatható

- tartozékok: 4 szívófej, 3 cserélhető szűrő, 1 Powertool-szívócső (1m), 1 Powertool-szívócső adapter elektromos szerszámokhoz és 1 tartozéktároló

- ár: 22.999 Ft/db



Üdvözlettel,


Lidl Magyarország

2015. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a lidl-öst vedd, mert az jó.
2015. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kiváncsi vagyok, hogy a kérdező azóta rájött-e, hogy az egyes válaszó teljesen korrekt választ adott, mert vannak vizes proszívók, amik GŐZt csinálnak a vízből amit bele kell tölteni, és felmosóként is működnek. Nem csak felszívják a vizet, mint amikre ő gondolt xD
2017. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!