Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elromlott a hűtőnk? Lent...

Elromlott a hűtőnk? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Feltűnt, hogy nem hűt annyira a kombinált hűtőszekrényünk, mint kellene. Betettem a hőmérőt, a fagyasztóban -8 fok volt, a hűtőben plusz 11. Tehát a gyanúm beigazolódott. A termosztát a 2-es fokozaton volt, feljebb tekertem az 5-re, de most is csak -12 van a fagyasztóban és plusz 8 a hűtő részben. Ez még mindig kevés sajnos. A hűtő kb 1 hete volt leolvasztva, tehát a jegesedés nem merül fel. Leolvasztáskor hátul a párologtató rács is portalanítva volt. Mi lehet a gond? Mit próbáljak meg? A termosztát lenne rossz vagy valahol ereszti a gázt? Mondjuk ennél kicsit nehéz felállítani a diagnózist, mert pl. a fagyasztóládánknál úgy van, hogy a termosztát addig nem kapcsol ki, amíg el nem éri a kívánt hőmérsékletet. Ennél viszont leolvasztás után is nem működik tovább 35-40 percnél, majd kikapcsol. Negyed óra múlva ismét vissza. Valakinek valami ötlet?

2015. júl. 5. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mi baja van. Csak hűtő szerelő tudja javítani.
2015. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia.

Látom mindent megtettél, amit lehet.


gázhiány nem lehet, mert akkor állandóan menne.lehet, hogy a termosztát valamiért azt hiszi, hogy elérte a kíván hideget..

én is most kisérletezek, és egy ventillátor hűti a hátsó rácsot, mert 30 fok van a konyhában..így ventillátorral teljesen normálisan működik.

ha meg akarod pontosan tudni, hogy van-e icipici gázhiáy, akkor nézz be a fagyasztóba..az egész területen zúzmarásnak kell lenni..és még egy picit a hűtőben is.

ha ez nem így van, akkor kevés a gáz, mert nem hűti végig a csövet, ahol kell..

a gázhiány megállapítása az első..ha az nem hiányzik, akkor lehet a termosztát..

2015. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a konyhában, ahol a hűtő van, viszonylag hűvös van, 22-23 fok. Tehát nem a meleg miatt van.
2015. júl. 5. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:

nézd végig a párologtató csövet, meddig zúzmarás...ha nem addig, amíg kellene, akkor bizony szerelő, és gázpótlás..

vagy más..

2015. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hátul hagytál elég rést a faltól? Végső esetben a oda irányíthatod a ventilátort, és megnézheted, hogy úgy hogyan hűt. A 2-es fokozat egyébként nudli, nyári melegben nyugodtan feltekerheted.
2015. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!