Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elromlott a mosógépünk, a...

Elromlott a mosógépünk, a szerelő szerint nem érdemes megjavítani, újat kell vennünk. Kinek milyen gyártmány vált be? A miénk Whirpool, de ilyet nem akarok venni. Milyet ajánlotok, ami nem horror áron van?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Electrolux (AEG), most 5 éves a mosó -és a mosogatógép is, még nem volt hiba. A Bosch is jó, de sokkal drágább is.
2015. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 klopusz ***** válasza:

Szerintem ez alapvetően anyagi kérdés, ki mennyit engedhet meg magának. A mai gépeknél azonban ne számíts hosszú életre, eleve úgy vannak tervezve, hogy max. öt évet bírjanak. Arról nem beszélve, hogy minél több funkciója van, annál nagyobb a hibalehetőség.


Nekem két éve ment tönkre az akkor 26 éves Hajdú Energomat mosógépem (többször javíttattuk, mert a szerelő szerint is ez megérte). Mikor végleg felmondta a szolgálatot elmentem és vettem egy ugyanolyan felújítottat. Töredék összegből megúsztam a vásárlást, egy év garancia is volt rá, de az ég világon semmi baja sincsen ma sem, pedig öttagú családunknál dolgozik rendesen.

2015. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

Tényleg ezt a mosógépet ajánlod? :D

Nővéremnél van egy, ritka szarul mos és majd szétesik tőle a lakás annyira hangos, nem is beszélve az F fogyasztásáról. Felejtsük már el ezeket az elavult termékeket, akkor azt lehetett kapni, ma már vannak minőségi termékek rendes szervizhálózattal. Persze nem a Whirlpool, Beko, Candy és egyék kínai-török csodáknál, hanem neves márkáknál amik bizonyítottak.

2015. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 klopusz ***** válasza:

Igen, nekem bevált :)


Anyukám barátnője vett egy modernet, amikor az ő ilyen gépe feladta, azóta is sírja vissza.

Nekem még nem sikerült elérnem, hogy bent hagyjon egy foltot a ruhában.

Mondjuk az is igaz, hogy ha nem fékezed meg körbefutkározza a lakást :) A hangja sem hasonlít pacsirtára, de zárt fürdőszoba ajtóval megoldható.

2015. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
BOSCH, Siemens, ha igazan jot akarsz, akkor Miele.
2015. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"eleve úgy vannak tervezve, hogy max. öt évet bírjanak. "


Hulyeseg.

2015. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem Siemens van, nagyon szeretem. Nagyon szépen mos.

Már elmúlt 5 éves, úgyhogy remélem, ez nem igaz, hogy 5 évre vannak tervezve :D

2015. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ott van közvetlenül a fal mellett (kis lakás), amikor először hallottam elindulni a centrit, azt hittem a szomszéd veri szét épp a közfalat. Brutális volt. Nem is tudom hogy nem mentek még át panaszkodni emiatt. A ruhákat nem pörgeti ki rendesen, ezért kétszer is rá kell küldeni a centrit hogy ne vizesen vegye ki a ruhákat. Az oldalán van 10 matrica különböző (és időközben csődbe ment) szerelőktől, tehát nem mondanám megbízhatónak. Faék egyszerűségű, ezért mindig lehet toldozni-foltozni, de én megőrülnék ha mindig ezzel kéne mosnom. Nem azért írom ezeket hogy gehchizzek, de a 20 éves CRT monitoromat sem használom már a géphez, mert elavult és nehézkes, hiába működik hibátlanul. A kérdező beválasztott a pocsék márkák közül, amikor én álltam mosógép vásárlás előtt kb 2 hétig a netet bújtam infók után, és a Whirlpool volt az egyik sereghajtó ezek közül na meg az Indesit, a legjobbak pedig az AEG (később Electrolux) meg a Bosch. Ezek a gépek több tízezerrel is többe kerülnek mint a gagyi márkák, felültöltősből már hetvenért van Whirlpool míg egy Electrolux 90, Bosch 100. Nem véletlen.
2015. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 klopusz ***** válasza:

off.

Kedves 6. válaszoló. Nem akarlak megzavarni, de köztudott, hogy minden elektronikus szerkezetet egy úgynevezett "tervezett elavulás" figyelembevételével gyártanak. A régi felfogás az volt, hogy egy gép kiszolgálja az embert élete végéig (lásd Rakéta porszívó, mosógépek, hűtők stb.) Aztán rájöttek, hogy ez nem jó, mert akkor az újakat a kutya sem veszi meg.


Nagyon érdekes műsor volt erről a Spektrumon, de a neten is könnyű utána nézni.

2015. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" de köztudott, hogy minden elektronikus szerkezetet egy úgynevezett "tervezett elavulás" figyelembevételével gyártanak. "


Koztudott, ja igen, a teljesen fogalmatlan emberek kozott.


16 ev ipari tervezoi tapasztalattal a hatam mogott mondom neked hogy a tervezett avultatas NEM LETEZIK, nem lehet megcsinalni, es nem is torekszik ra senki.


Kerlek ne hozd ide a Villanykorte-osszeeskuves cimu konteos baromsagot, tudom hogy minden lokott arra hivatkozik mint egy szent gralra.

2015. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!