Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » ORION OMKL-80 mobil klíma 6x6...

ORION OMKL-80 mobil klíma 6x6 m-s szobát le tud hűteni, a kánikulai melegben?

Figyelt kérdés
Aki ilyent használ az mondjon véleményt. Köszönöm.

2015. júl. 22. 15:34
 1/4 anonim válasza:
Szia! Mi ilyet használunk kétszer ekkora térre, és szerintem tökéletes. 12-re tuti elég! Halknak nem mondanám, mondjuk azért nem "traktor" - de a mobilklíma ezzel jár.
2015. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Félrenéztem a méretet bocsi...nem is értem hogy.

Szóval módosítanék kb. 28 nm2-ig tudok nyilatkozni.

2015. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 z25z válasza:
Hasonlót használunk, szintén Orion csak egy régebbi változat. Ez a 4-ik nyár, az eddigi tapasztalataimat írom: Kb. 22 nm a szoba. Amit feltétlen tudni kell róla, hogy egyáltalán nem gazdaságos. Hogy miért nem azt most nem ismételném, találsz róla bőven leírást a neten. Az nagyon sokat számít, hogy és hol helyezed el. A legjobb ha minél rövidebb és egyenesebb a gégecső, mert az is plusz hőleadó felület. Én egy ládikóra tettem a mobilklímát úgy hogy a gégecső kb. 25 cm hosszú egyenes csak. Elvileg ezek a klímák kb.8-10 fokos levegőt fújnak ki. A tapasztalat is ezt mutatja, viszont minél melegebb a szoba, a kifújt levegő hőmérséklete is nő és már kevésbé hűt. Tartós napokig-hetekig tartó melegben, amikor a falak át vannak melegedve a klíma által fújt levegő hőmérséklete felment 14-17 fokra is. Még jobban csökkentve a hatékonyságot. Ezekben a kánikulai időkben folyamatos üzem mellett 25-26 fokot tud tartani. Amikor kint 37-39 van ez nagyon happy, de havi szinten kb. 15-17 ezer ft-os villanyszámlát generál. Mi albérletben lakunk ezért kényszerültem rá, mert bármikor megszűnhet, így nem invesztálok be split-re, de 4 év alatt már vígan vissza jött volna a split ára. Amit írtál, hogy 36 nm-t kellene hűtened, hát az már szerintem nagyon határeset. Fog hűteni valamennyit, de csodát ne várj.
2015. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fog huteni majdnem semmit. Nalam egy 8nm terulelet szerettem volna huteni (nem ezzel a modellel, de tokmindegy), majdnem semmi hatasa nem volt. Igaz hogy nagy az ablakfelulet meg deli oldal a tuzo napon, de 29 fokrol nem tudta lehozni a homersekletet meg 27-re se. Kikapcsoltam mert csak forgatta a villanyorat. Egy split rendszert fogok venni, az akar 18 fokot is csinal gond nelkul.
2015. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!