Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem forog a ventilátor...

Miért nem forog a ventilátor motorja?

Figyelt kérdés
Van egy Hausmeister 50Wattos álló szobaventilátorom, a napokban sűrűn volt a használva a meleg miatt. Egyik nap át vittem egy másik helységbe, és mikor bedugtam, bekapcsoltam, nem indult el a motor, csak zúg, nincs égett szaga a motornak, és nincs benne semmilyen kondi vagy elektronika csak a kapcsoló. mi lehet a gond? szag nélkül leéghetett a motor? előre is köszi a válaszokat!

2015. júl. 24. 11:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nincs megszorulva a tengely sem, tökéletesen forog a motor ha kézzel meg forgatom.
2015. júl. 24. 11:47
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem leégett.

Egy tekercs leégése szerintem nem jár olyan erős szaggal, mint egyéb dolgoké. Emiatt nem érezheted.

Arra tippelek, hogy az egyik tekercs elszakadt, így nem tud forogni.

2015. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet egy gomb benyomódott (kapcsoló elmozdult) miközben vitted, ami arra szolgál, hogy ne mozogjon egyáltalán és ez okozza.

Ez a legvalószínűbb.

2015. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha kézzel meg tudja forgatni, akkor hogy lenne az a legbiztosabb, amit írsz?
2015. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a lapátot rögzíti fizikailag, lehet máshogyan működik de rémlik hogy régen találkoztam ilyennel ventillátoron.
2015. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megpörgeted és úgy bekapcsolod, akkor forog normálisan?
2015. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
sehogy sem forog, meg pörgetés után sem
2015. júl. 24. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Valami kondinak mindenképp kell benne lennie! :)

Nem háromfázisú, és nem akkuról megy. Keresd a kondit. :)

2015. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 PéterPálka ***** válasza:
Jó esélye van, hogy a kapcsolónál van valami érintkezési hibája. A kondi hiba nem valószínű, mert a kézzel megpörgetés esetén kondi nélkül is felpörögne, legfeljebb kicsit gyengébben fújna.
2015. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eljött az hogy ki kéne mérni, eljut-e a feszültség rendben a motorhoz. Egyébként ha sűrűn használod alacsony fokozaton ezeket a ventilátorokat, akkor hajlamosak a leégésre. Alacsonyabb fordulaton rosszabb a hűtése, de a melegedése nem csökken annyit.
2015. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!