Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bojler fogyasztását hogyan...

Bojler fogyasztását hogyan csökkenthetem?

Figyelt kérdés

80 literes hajdu bojlert használok, amiben 2kw-os fűtőszál van.

A potmétert felére állítom, az általában elég szokott lenni.

Az áramot viszont közvetlenül a hálózatról kapja, nincs konnektor.

Arra gondoltam talán tudok spórolni ha teszek rá konnektor csatlakozót. Minap be is szereztem egyet egy mosógépből, annak a vastagsága elég kell hogy legyen, plusz ugye a földelés is adott.

Van egy fali aljzatba dugható időzítőm, azon keresztül kapná az áramot a bojler az elméletem szerint.

Este 6-órától menne kb 10-ig, majd reggel 6-tól 8-ig. Mivel sokat dolgozom, így feleslegesen tartja melegen egész nap.

Kérdésem az lenne, hogy naponta a 80 liter víz kétszeri felmelegítése középállásig több áramot igényel-e mint hogy csak rá-rákapcsol a termosztát amikor hűl a víz?



2015. júl. 24. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, napon belül a felfűtési veszteséged nagyobb lesz, mint amit azzal spórolsz, hogy nem megy folyamatosan.


Egy hétvégi elutazásnál rövidebb időre általában nem éri meg kihúzni

2015. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát ki kell próbálni. Sok főgg attóol hogy mennyi hő szökik. Van fogyasztásmérőd? Ehhez mondjuk szintén át kell építeni konnektorosra. Asszem ezek tudnak 10 ampert az elég lesz. Kb 5-6ezer ft. Megnóezed mennyit fogyaszt 1 nap alatt, meg lekapcsolod, azt megnézed hogy több vagy kevesebb lesz-e. óEn azóert arra tippelnék hogy nem lesz kevesebb.

Bóar ez nagyon főgg attól hogy mekkora az "ablak" amennyire hagyja a bojler alapból kihűlni, és mennyire hűl vissza ha lekapcsolod pl. estig.

A bojler szigetelésével lehet elsősorban spóorolni.

Vagy van ilyen átfolyós, nekem az van. Nincs késszenléti áram, de ha megnyitom a csapot, akkor a 28 ampertől csapágyas lesz az óra. Szerintem elektromosan egyébként ez a legolcsóbb. Mindig annyi kW-ot vesz fel amennyi kell az adott víz felmelegítéséhez.

2015. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szirty ***** válasza:
Úgy csökkentheted, hogy csökkented a melegvíz felhasználást!
2015. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Utsó.:D

Ja, autóból sem kell kisebb fogyasztásút venni hanem azza nem menni ami van, akkor nem eszik.:DDD

2015. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pár hete építettem a konyhába be kisnyomású 5l-es boilert, a papír szerint 0,3 kWh a standby, naponta amit megeszik csak úgy. Arra külön felívják a figyelmet, hogy ne rakjuk időzítőre, mert ha mindig túl hidegről indul, agyonvághatja a hőkioldót. Bár a hajdúnál nem hiszem hogy lenne ilyen gond, mert régen nekőnk is az volt, és éjszakai áramra volt kötve, és sosem volt gond.
2015. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A melegvízhasználattal kapcsolatos szokások megváltoztatása úgy, hogy napi egyszeri, esetleg másnaponkénti melegvízhasználatot vezetsz be, és csak a használat előtt kell a bojlert felfűteni.

A hűléskor jelentkező hőveszteség pedig annál kevesebb, minél közelebb van a víz hőmérséklete a külső hőmérséklethez, ebből kiindulva akkor fogyasztasz legtöbbet fajlagosan, ha folyamatosan tartod a felfűtött hőmérsékletet.

2015. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A logikád első ránézésre kiváló, más is így gondolná...csakhát ugye az a fránya fizika...az ne lenne...


hiba, hogy a kétkilovattos bojlert dugvillásra szerelted FI relé nélkül..de ha már van egy aljzatod, akkor veszel egy dugvillás, 30mA-es FI-t, abba beledugsz egy szintén dugvillás fogyasztásmérőt, és ebbe a bojlert...kicsit olyan lesz mint egy karácsonyfa, de célravezető..

ezek a dugvillák nem nagyon komálják a 8-9-10 Ampereket..


Ha szabad javasolnom, dugaszolós, 30-as FI relét mindenképp használj..a bojlert állítsd félfűtésre, ez a legtakarékosabb..mindennek megvan az ára... a felfűtésnek is..ha állandóan a saját termosztátjára bízod a fűtést, az a leggazdaságosabb..


A Hajdú cég ezt már rég belőtte a legoptimálisabbra...

Ne kapcsolóórázz..


szerintem.

2015. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Csak nekem tűnt fel, hogy fixre szerelt a bojler? 2kW-s fűtőszál mellett én arra következtetek, hogy vezérel mérőn van a bojler. Ha két óra van, akkor ez a helyzet.
2015. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:

Helló Horst77!


"Ja, autóból sem kell kisebb fogyasztásút venni hanem azza nem menni ami van, akkor nem eszik.:DDD"


Nem drága, ez nem így működik! Az autó teljesen más helyzet.

Bojlerből vehetsz 20kW-osat is, ha a meleg víz használat ugyanannyi mint amennyit a 2kW-osból fogyasztottál, akkor a villamosenergia fogyasztása is azonos lesz (eltekintve attól, hogy a nagyobb hővesztesége némileg magasabb).


Ha tehát a meleg víz felhasználásunkat (a mennyiséget és a hőmérsékletet) nem változtatjuk meg, akkor az energiafelhasználás változatlan marad a vízmelegítő fűtőteljesítményétől függetlenül.

Egészen addig, amíg annak teljesítményét annyira kicsire nem választjuk, hogy az említett konstans felhasználás mellett a vizet már nem képes a beállított hőmérsékletre melegíteni.


Ebből következik az általad kifogásolt válaszom, miszerint a melegítésre fordított energia a meleg víz felhasználás csökkentésével mérsékelhető.

2015. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hello Szirty,


most már akkor villamosmérnökként megtanultam mi az a teljesítmény, már megérte regisztrálnom.:)


Nem azt mondam hogy nincs igazad, de emberünk nem ezt akarja tudni. Hanem azt az energiát akarná csökkenteni, ami vízhasználat nélkül "elvész", mert ugye a hö szökik, és minduntalan be-bekapcsol a hömérsékletet szinten tartani. Én így értelmeztem a kérdést. Ezt pedig leginkább a bojler szigetelésével lehet csökkenteni. Mint írtam, ha játszunk azzal hogy meddig hagyjuk visszahülni a vizet kis vátoás lesz valsze. De az Sem biztos hogy számunkra pozitív irányba, és az is nagyon kicsi.

2015. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!