Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 1 fázisról 3 fázisra bővítés?

1 fázisról 3 fázisra bővítés?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a szolgáltatót kell kérdeznem, meg is fogom, de érdekelne olyanok véleménye is akik már átestek ilyenen, mert nekem még semmi tapasztalatom nincs ez ügyben.

Szóval, jelenleg egyfázisú mérőóránk van(actaris H10). 1x25 Amperes biztosítékkal. Ezt szeretnénk 3x16A-ra bővíteni. Elsősorban a költségek érdekelnének, valamint az hogy hogy zajlik ez az egész.

Ez egy társasház és a villanyórák a lépcsőházban vannak lent. Mi az első emeleten lakunk. Gondolom új mérőórát is kapunk. A villanyórától a lakásig újra kell ilyenkor kábelezni? Bocsánat ha hülyéket kérdezek, de a villanyhoz tényleg nem értek.



2015. aug. 2. 21:25
 1/7 menta34 ***** válasza:

Most csináltunk ilyet hétvégi háznál. Nem olcsó, amikre gondolni kell:

- hálózatfejlesztési hozzájárulás az ELMŰ-nek, kb 70e

- mérőóra doboz szabványosítás: 70e+

- szerelés: ez attól függ hol mi van, de ha pl. nem fér be a jelenlegi csőbe a kábel akkor vésni kell, stb.


1x35A -t gondold át! ingyen van és lehet kevesebb szerelés kell.

2015. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Maxitabi ***** válasza:

Mi három éve újítottunk konyhát édesanyáméknál társasházban és ehhez (új sütő, mosogatógép stb) kellett felturbózni -új vezetekéket húztak a közösből,új óra és új biztosíték persze (30 éves ház). Ha jól emlékszem 32 amperig törvényileg jár minddenkinek. A papírmunkát az eonosok elvégezték és nekünk csak minimális összeget kellett fizetni - 8000Ft?? de biztos már nem vagyok benne.

Tehát szerezz egy ismerőst,aki az szolgáltatónál szerelő...

2015. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ mindenkinek! Közben utána jártam én is. Nekünk az EON szolgáltat. 32 Amperig mindenkinek ingyenesen jár a bővítés. Tehát mivel én 3x16 Ampert akarok, 32-ig pedig ingyenes, így a fenn maradó 16 Ampert kell megfizetnem. Ez Amperenként 3600Ft+ÁFA. Az mérő óra csere díjmentes. Úgyhogy a költségek tekintetében van egyszer a +16 Amper díja és a villanyszerelő munkadíja. Ja és igen, újra kell húzni a kábeleket a villanyórától a lakásig. Mert jelenleg 1 van, 3 fázisnál pedig 5 lesz. Remélem jól értettem amit mondtak! :D
2015. aug. 3. 13:28
 4/7 menta34 ***** válasza:

Az óra ingyenes, de az óraszekrény nem! ami 30 ezernél kezdődik...

(kábel: eddig 3 volt, most 5 lesz ;)

2015. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Eddig nem paráztam a doboz miatt, mert az egyik lakónak már bent van a 3 fázis és ugyan olyan műanyag villanyszekrénye van mint nekem, csak más óra van bent és ugye a 3x16 Amperos biztosítékok. Nekem is ki van hagyva a 3-nak a hely. Majd meglátjuk, jönni fognak megnézni. Aztán majd leirom mi lett.
2015. aug. 3. 15:30
 6/7 anonim válasza:
Hát nem kapkodják el, ha még eddig nem értek oda.
2018. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet, már 3*32 azóta.
2022. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!