Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vettem egy elektromos készülék...

Vettem egy elektromos készüléket, mit jelent az, hogy földelni tilos?

Figyelt kérdés

Lány vagyok szóval fogalmam sincs még az se tudom mi az a földelés és mi az értelme csak sejtem. Szóval az van a használati utasításba írva, hogy II. érintésvédelmi osztályba tartozik, földelni tilos.

Barátoméknál úgy tudom nincs semmi se leföldelve szóval itt használom akkor nem ráz meg, ha otthon ahol azt hiszem le van földelve akkor igen? nem értem


2015. aug. 7. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


az első válasz leírja.

2015. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én még így se értem igazán.. szóval hol használhatom? és honnan tudom hogy le van e földelve vagy sem?
2015. aug. 7. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy megvetted, abban az állapotban nincs földelve, használhatod. Ugyanis ezt a földelést neked kéne a két kezeddel kialakítani, szerelni, fúrni-faragni. Azért írják rá, mert vannak lelkes barkácsolók, akik ehhez kedvet éreznek, és megcsinálnák rá a földelést, pedig nem kell.
2015. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem most már. Köszönöm a választ.
2015. aug. 8. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!