Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kb 10 ezer forintért vehetek...

Kb 10 ezer forintért vehetek jó kávéfőző gépet? ("hagyományos", fémfilteres)

Figyelt kérdés
Eddig a legolcsóbb, amit láttam, a Tesco-ban Momert volt kb 15 ezerért. Aztán Szarvasi 18-19 ezerért, aztán már komolyabbak. Egy kb. 5-10 évig rendesen működő gép kéne. Ajánljatok márkákat, típusokat, boltokat! (Közel van: Auchan, Tesco, de tudok mozgolódni messzebbre is, ha kell)

2015. aug. 18. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Momert 1320 a MédiaMarktban van 6 ezerért, rendelhető online is (500 a kiszállítási költség.) Ugyanitt Hausmeister 7 ezerért. Euronics-ban Hauser 9999-ért.:-)


Őszintén szólva én a hagyományos kotyogósomat max egy szuper darálósra cserélném le (ha nem 80-100 ezer körül lenne), ittam már mindenféle átfolyóssal főzött kávét, de közelében sincsenek....-)

2015. aug. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kicsit olvasgattam itt a témában, és valaki írta, hogy egy nagyszabású kísérletben a 100 ezer fölötti gépek után a második legjobb kávét a kotyogós adta. Nem egészen értem, hogy miért. /// azt is megtudtam, hogy a presszó kávé nagyobb nyomáson készül (kb 15 bar, ha jól emlékszem, az ilyen kávéfőzők 4-5 barjával ellentétben, így állítólag több koffeint tartalmaz... Érdekes. Még megfontolom talán, hogy én is kotyogok, csak kicsit kényelmesebbnek érzem a gépet, és ilyesmiben lusta vagyok.
2015. aug. 19. 01:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom ahhoz amiket olvastál és a 10.000 Ft-os gagyi "presszó" gépekről én is inkább lebeszélnélek. Ha ennyi a keret, akkor kotyogó, de arra akkor ne sajnáld a pénzt, abból minőségit vegyél. (Azok viszont Auchanban, tescoban nem lesznek) Bialetti a legnagyobb márka a kotyogók közt. Nem gondolom, hogy időigényesebb lenne a kávékészítés vele: vizet raksz bele, kávét, rátekered a tetetjét, eddig nagyon hasonló a menet, a végén pedig fölrakod a tűzhelyre :) Én max fokozaton fűzöm le, 3 perc alatt lejön a kávé.
2015. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha sok pénzem lenne, én is darálós hiper-szuper és esztétikus, formatervezett, presszógépet vennék, de az tényleg 100.000-es nagyságrend, úgyhogy maradok a kotyogómnál. Megyek, iszom is egyet. :)
2015. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha kotyogós mellett döntesz, olyat javasolok, ami nem egybeépített, hanem külön kiöntője van (mint pl. a Szarvasi porcelánkiöntős.) Többfélét használtam már, könnyebb tisztán tartani a porcelán kiöntőt (nem mellesleg esztétikusabb és praktikusabb is), ugyanolyan jó kávét főz, mint a csúcsmárka, mert a működési elve tökugyanaz, 2-3 perc alatt lejön belőle.
2015. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 electroman75 ***** válasza:

Egy tévhitet azért eloszlatnék tisztelt válaszadók. Mivel elég közel állok a tűzhöz vagy inkább a forró alumíniumhoz mivel ott dolgozom ahol a szarvasi kv főzők alkatrészeit öntik. A porcelán kiöntős(seherezádé) az nem kotyogós hanem sima átfolyós rendszerű főző. A "kotyogós" azért kapta ezt a nevet mert a felső tartály rész felömlő csövében van 1 kúpos fém rúd aminek nyomás szabályzó szerepe van. Nyitás-zárás közben adja a kotyogó hangot. Magasabb nyomáson dolgozik ezért jobban kilúgozza a kávét.

T.kérdező ha valóban jó főzőt akarsz venni vedd a Szarvasi 611/1-et örök darab. Egyszerű mint a faék:))

2015. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pont ma vettem

[link]

Előtte az elődjét használtam, amit nem gyártanak már, ez a továbbfejlesztett változata.

Az előző bírta 6 évig, akkor is csak a füle esett le.

2015. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, új infó, 6. válaszoló. A szarvasi fémvázas presszógépe tényleg örök darab. A családban van több példány is, nagyszüleimtől örökölt, meg gyerekkoromból maradt stb. Kb mindegyik meg van már 30 éves... Egész jó kávét csinál, ár/érték arányban tényleg érdemes azt venni. Ha többen kávéztok, akkor ez, ha többnyire egyedül, akkor a kotyogó lehet a praktikus megoldás. Esetleg meg van már az új gép? :)
2015. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, tényleg csak kíváncsiságból kérdezem: a Seherezádé sorozatban ugyanúgy alul van a víztartály, és (csak józan paraszti ésszel) ugyanakkora nyomás kell, hogy a fejlődő gőz átpréselje a kávétartályon a vizet, mint a kotyogósban. Szerintem ez nem átfolyós rendszer, azokban felülről folyik át a forró víz a kávétartályon, nem? Én nem érzek különbséget a sima kotyogós és a Seherezádé által főzött kávé között, van valami számokban kifejezhető különbség a gőznyomás tekintetében a kettő között?

Nekem két bajom volt a hagyományos kotyogósaimmal:

1. nehéz a középső kifolyócső miatt rendesen kitisztítani a felső részt, könnyen "beleég" a kávé

2. előbbi miatt, ha nem ittuk meg egyszerre a főzetet, nem szívesen tartottam benne a maradékot, külön kiskannát is kellett használnom.


A porcelánkiöntőssel ezek kiküszöbölhetők.

2015. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valaki el tudja magyarázni nekem, hogy miért jön minőségibb kávé a kotyogósból, mint a villanyba bedugósból? Nem értem. Kibicként annyit értek, hogy vagy alulról v. felülről forrázódik a kávé :) de miért jobb ha alulról? és rémlik h olyat is olvastam h még a koffein is több lesz benne a kotyogóssal...
2015. aug. 26. 01:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!