Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vásároltam egy amerikai...

Enajjer kérdése:

Vásároltam egy amerikai készüléket (locsoló vezérlő). Hogyan tudom használni az európai hálózatban?

Figyelt kérdés
Csak 110V-ot tud a bemeneten. Egy Makrai 220V/11V trafóval kötöttem be sorba, ami elvileg 45VA-t tud. Amikor bekapcsoltam meg sem nyikkant. Mi lehet, a gond? 50Hz/60Hz?

2015. szept. 10. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a trafó nem volt terhelve, akkor a készüléked valószínűleg nem kapott 110V-ot.

Ez a jobbik eset,mert így biztos nem ment tönkre.

Szerintem szerezz be egy 230V-110V-os trafót, és arról üzemeltesd.

De lehet még egyéb gond.

Ha a készülék időalapja a hálózati 60Hz, akkor itt európában az 50Hz-es hálózaton egy kicsit késni fog, mondjuk óránként 10 percet.

Ha kvarc az időalap, akkor ez nem lesz gond.

Ha a tápegysége kapcsolóüzemű, akkor egy hozzáértő ember megpróbálhatja átalakítani 230V-ra.

2015. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit jelent ebben az esetben, hogy terhelve? Megpróbáltam bekapcsolni a vezérlőt, ennyi történt. Az nem terhelés? Fent rosszul írtam, a trafó pontos típusa: 45VA 110V TRE-45.663110/BSS (ME) 230V/110Vx409mA
2015. szept. 11. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:
ha még nem oldódott meg Miskolcon tudok segíteni.
2015. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!