Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gázos sütő is lehet légkeverés...

Gázos sütő is lehet légkeveréses, vagy azt csak a villany tudja?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 09:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A gázos alapból légkeveréses, csak ott természetes a levegő körforgása, nem motor hajtja. Mivel a gáz alulról fűt és a meleg fölfelé száll.

A villany fönt (is) fűt, ezért kell ventilátor bele.

2015. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

most gázos van, nem szeretem, nem jó semmire.

alulról már égett a süti, felül még szinte nyers.

egy hússal is ez van, csak alulról kapja a hőt, ha a nagy lapos tepsi van bent.

szóbval nem keveredik ott a levegő.


akinek van alsó és felső sütése is, az jó húsokhoz, sütikhez, rakott dolgokhoz?

mert gázosból találtam ilyet.


a villannyal az a bajom, hogy nagyon jó lenne, de egy villanyszerelőt is kell akkor keríteni, aki egy új vezetéket húz a konyhától a villanyóráig, és új kismegszakítót köt be csak a tűzhelyhez. jó lenne, de a költségkeret ezt most nem engedi.

2015. okt. 9. 09:59
 3/23 anonim válasza:
54%
Csak villannyal lehet normálisan sütni.
2015. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Ügyet Lenke ***** válasza:
én most vettem, gázzal működik a sütője is, alsó sütés, tökéletesen működik, pontos a termosztátja...egyedül a grill része, felül elektromos...a te sütőddel lehet a baj, nem általában a gázasokkal...
2015. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

nem ezzel van a baj, már vagy 2 órája fórumokat olvasgatok, a sima gázos alsó sütést mindenhol szidják.

alig jó valamire, hisz csak alulról kapja a hőt az étel.

persze így csináltam eddig mindent, mivel nem volt más, de nem az igazi.


sok emebrnek ilyen van, és tudom, hogy mindenki a sajátját védi.

de épp árakat is nézegetek, és az összes olcsó kategóriás csak ezt tudja.

ami már alsó-felső, vagy légkeveréses, az jóval drágább, kb duplája.

szóval az tény, hogy a sima alsó sütés fos.

2015. okt. 9. 10:35
 6/23 anonim válasza:

Mi a gázossal úgy sütünk, hogy dupla, néha tripla alufóliát tekerünk arra a fém polcra, ami általában minden sütőben van, és arra rakjuk a tepsit. Húst pedig alufóliával takarjuk le. Nem égett meg benne sem sütemény sem más. És a közepes vagy annál kisebb lángon, de inkább tovább sütjük.

Akkor égett oda a süti mikor a fém polcot nem tekertük át alufóliával. Amúgy sosem!

2015. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

nekem nincs benne polc. vagy a rácsra gondolsz?

az sincs benne mindig.

egy vastagabb süti nem feltétlenül ég meg, de pl. tavaly karácsonykor próbáltam mézeskalácsot, az ugye vékony és lapos, a teteje még nem pirult meg, az alja már sötétbarna volt. és kiszáradt.

ehhez nem jó.

egy rakott tésztához sem jó, mert a tészta alulról sül, a teteje nem pirul meg.

felülről így semmit sem lehet megsütni vagy megpirítani. és épp ezt írják a fórumokon, hogy ha iléyesmire van szükség, akkor kikapcsolják az alsót, és csak a felső sütéssel pirítanak.

2015. okt. 9. 12:40
 8/23 Ügyet Lenke ***** válasza:
nekem ilyen van, most vettem, forintban kb. 90,000 ben jön ki, tökéletesen süt, nem azért védem mert ilyen van, ha sz@r lenne akkor azt mondanám, az hogy csal alulról kap meleget az egy blőd nagy marhaság, a meleg felfele száll, fizika alapfogalom, ha esetleg nem zár a sütőajtód, vagy elszáll a hő máshol arról nem tehet senki...
2015. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ügyet Lenke ***** válasza:
az sem mindegy, hogy milyen fokozaton sütsz és melyik rácson, én régi sütőkben sem égettem oda semmit soha, s megsült rendesen, nem kellett sem samottégla, sem cserép, sem alufólia...
2015. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

fizikát én is tanultam, de a sütőben az, hogy felfele száll a meleg, nem olyan, mintha felülről kapná a meleget.

biztos nem jön ki sehol a meleg, mert azt érezném, amikor ott állok előtte.

akkor örülj neki, hogy neked bevált, ahogy én szétnéztem, 10-ből 10 ember szidta.

90-ért már jobbat is kaphattál volna, mint sima alsó sütésest.

2015. okt. 9. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!