Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hol lehet transzformátort...

Hol lehet transzformátort készíttetni?

Figyelt kérdés

Az alábbi trafó kisült. semmilyen információt nem tudok kivenni belőle. Ti tudjátok? Építhető?

[link]

[link]

(mind a 2 tekercsen ugyan az az írás van)


2015. nov. 2. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden infó adott rajta, 250V 4A, 2x28mH-s tekercs. Egyébként nem trafó, hanem zavarszűrő. Lehet egyszerűbb lesz venni egy legalább 4A-os zavarszűrőt.
2015. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha e nelkul kotom be, az nagy gondot jelent?
2015. nov. 3. 10:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen áramkörben volt. Ha nem egy túl érzékeny valami, akkor egy darabig lehet használni nélküle is, aztán a tapasztalat eldönti kell-e. Viszont ha mind a 4 tekercs elégett, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon hogy miért növekedett meg a készülék áramfelvétele.
2015. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4 évet volt egy picében, letakarva. arra gondoltam, hogy korán dugtam be, és a pára a tekercsben az okozta. elképzelhető?
2015. nov. 3. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, zománc szigetelésű huzalból készülnek ezek a tekercsek, csak a tövében a forrasztásnál nincsenek szigetelve. Ha be is jutott pára, amiatt nem lehet probléma. A készülékről még mindig semmit nem tudni, de egy 4A-s biztosítékkal meg lehet próbálni elindítani a zavarszűrő nélkül. Ha kiég a biztosíték, biztos van valami a készülékkel.
2015. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megrpóbáltam... nem működik. bontom és utána kuka. amugy egy mutoh f920-as plotter
2015. nov. 3. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért lehet érdemes lenne megnézni, hogy maga a gép romlott el, vagy a tápegysége. Én inkább ott keresgetném a hiba forrását.
2015. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, de már szétszedtem, a számomra értékes dolgokat kivettem. a többi kuka :)
2015. nov. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!