Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kössem be a transzformá...

Hogyan kössem be a transzformátort?

Figyelt kérdés
Egy hifi erősítő transzformátorára kéne be kötni egy ki-be kapcsolót mert azt le vágták róla, a kérdésem az lenne hogyan kössem be rá? A transzformátoron ugye a 220-as tápellátás 2 piros vezetéke van valamint ahol jön be a 2 eres 220-as kábel, ott a kék vezeték a transzformátor egyik piros vezetékével egy biztosítékra van forrasztva, így van egy barna 220 as vezeték vég és a trafó egyik piros kábele, a kapcsoló amivel ki be lehet kapcsolni annak pedig két forrasztó pontja van, hogyan kössem rá a kapcsolót ahogy eredetileg is volt? a barnát a kapcsoló egyik felére a másikra pedig a trafó piros vezetékét?? csak mert nekem így fura hogy gyárilag a kék vezeték van ugye 220-as kábelből a biztosítékra kötve és nem a barna, ilyet még nem láttam mert a kék szokott a kapcsolón lenni és a barna a biztosítékon

2015. okt. 28. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel konnektorba dugható, ezért teljesen mindegy, melyik vezetéken van a biztosíték, és melyiken a kapcsoló. Vagy a fázis kerül rá, vagy a nulla. Ha nagyon be akarod biztosítani a dolgot, egy azonos értékű biztosítékot beköthetsz a barna vezetékre is. A kapcsoló bekötése megy egyértelmű, két vezeték, két forrhely. Elrontani sem lehet. Viszont érdemes lenne előtte utánanézni, hogy miért lett kivágva a gépből a trafó.


(Magyarországon már régóta nem 220V a fázisfeszültség, hanem 230V)

2015. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Meg csináltam így, de a probléma az lenne hogy valamiért az RCA aljak is áram alatt vannak ami ugye nem jó mert nem lenne szabad, tehát valami zárlat lehet vagy nem tudom mert át néztem mindent és a ledek is áram alatt vannak világítanak meg a kapcsoló is működik, annyi hogy pár alkatrész szét van benne égve amit ki kell cserélni. Lehet ezek miatt ez a kis probléma?
2015. okt. 31. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban nem tudom megmondani, bármi baja lehet. Tüzetesen át kéne vizsgálni az egészet Külön külön az egyes részeket letesztelve. Ehhez műszer és labortáp nem ártana. Lehet jobb lenne egy műszerészhez elvinni.
2015. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 1. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!