Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Normális jelenség hogy a...

Normális jelenség hogy a turmixgép menet közben alul kékesen villog, világít? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés
A motor rész tetejének(amire rögzíteni kell a mixelőedényt) hátsó része menet közben(eddig legfeljebb 1-2 alkalommal tűnt fel de ettől még lehet hogy többször is megtörtént) kéken világít illetve inkább villog hol halványabban hol erősebben. Tegnap észleltem először erősebbkék villogást. Szabad szemmel amikor nincs használva nem látni ott semmit tehát nyilván a belsejéből világít át valami a burkolaton. De mi az? És normális?
2015. nov. 3. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A kommutátor és a szénkefe. De ez csak elég sötétben látszik, ha normális fényviszonyok között nézed, nem kéne ennyire észrevehetőnek lennie.


lehet hogy hamarosan cserélni kell a motorban a szénkeféket, mert elkoptak, és már nem nyomódnak elegendő erővel a kommutátorhoz.


Nem, nem tudom hol lehet venni alkatrészt...

Házilag, szerszámok nélkül nem lehet megcsinálni

Szerelőt sem tudom :)P

2015. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg a kommutátor tele van szénporral, vagy menetzárlatos a forgórész. És ezek kombinációi.
2015. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!