Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv! Amerikából szeretnék...

Csabi998 kérdése:

Üdv! Amerikából szeretnék vásárolni egy mini hűtőkészüléket, azonban van egy kis gond a szabványokkal. Ugye náluk 110Vv-os az áram és nem tudom, hogy hogy lehetne itthon üzembe helyezni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy az átalakító csak a feszültséget alakítja-e át, vagy az áramerősséget is?Itt van a hűtő:

[link]


Azt írja, hogy 12V-ról is működtethető. Milenne a legegyszerűbb megoldás, megoldások? Kérlek segítsetek Köszönöm



2015. nov. 27. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A pontos valaszhoz meg kellene vizsgalni az eszkozt. A maximalis felvett teljesitmeny erdekelne foleg.


(A hutok motorja ugytudom egyenaramu.)

Ezt ajanlom:

[link]

2015. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miert pont Amerikából akarsz vásárolni? Sokkal, de sokkal többe kerül, mintha német vagy egyéb weboldalon vennéd meg (USD-EUD vagy USD-HUF árfolyam). Ráadásul egy csomó amerikai eladó nem szállít nagy és nehéz dolgokat az EU-ba, mert a súly miatt a szállítási költség nagyobb lenne, mint a cikk ára. Ráadásul, áramátalakító kell hozzá - és nem elég az, amit a telefonodhoz használsz :)

Szóval, miért pont az USA-ból...? Sznobizmus?

2015. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Shipping restrictions: We cannot ship this item outside of the U.S., and Canada
2015. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zzzoli ***** válasza:

A hűtők motorja egyébként nem egyenáramú.

Másrészt ezekben a kis hűtőkben Peltier elem hűt, nem freont komplimál.

Azért lehet 12 voltról is működtetni, mert ezeknek az elemeknek a tipikus működési feszültségük 12 volt.

Tehát a hűtőben van egy 110/12 es kapcsolóüzemű tápegység.

Na most ezt meg lehet kerülni egy 230/12 voltos táppal, ami megfelelő áramot tud szolgáltatni 12 volton.

Ugyanis ezeknek azért kell áram, nem elég egy 3A-es táp, 5 vagy 10 kell , de ez kiderül a műszaki specifikációjából!

2015. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként Magyarországon is lehet kapni mini hűtőszekrényeket, nekem is van egy amit néha használok.
2015. nov. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És nem csak a 110V-al lesz bajod, mert az egy egyszerű trafóval még lehet orvosolni, a nagyobb fájdalom a 60Hz lesz. Meg azzal, hogy nem biztos, hogy megfelel az EU-s szabványoknak. Vegyél európából 230V/50Hz terméket.
2015. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kaptam égy pár adatot:

Egyenárammal 12V-on 52W

Váltóáram 110V-on 60W

Viszont az átalakító nem transzformálja át a frekvenciát is?

2015. nov. 30. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Frekvenciát nem. A 12VDC (egyenáram) megoldható. Az 52W nem is annyira sok (kb. 4,5 - 5A), ilyen tápot talán kapsz, de akár csinálni is lehet házilag.
2015. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt ajanlom, vagy ha talalsz 75-80W-os 12Voltos tapot, akkor azt.


Beuzemelni ugy lehet, hogy autos anya-foglalatot kotsz a tapra, vagy a hutorol levagod az autos csatlakozot es kozvetlen bekotod a tapba - a polaritasra kulonosen ugyelve.

2015. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem zavar, hogy az általad belinkelt terméket nem szállítják az USA-n kívülre...?
2015. dec. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!