Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gázfőzőlapomon a szabályozó...

Herhaj kérdése:

Gázfőzőlapomon a szabályozó gombok lenyomásával adható a szikra is. Ez valamiért az egyik gombnál most megszünt működni. A hozzátartozó égőnél szikra egyébként van. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

2015. dec. 21. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nehezen tudom a kérdést megérteni. Ha nem működik a gomb, akkor hogyan van szikra, vagy úgy kell érteni, hogy folyamatosan van szikra, akkor is, ha nem jut gáz az égőfejhez ?
2015. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Ez általában attól van, hogy elkoszosodott és nem a megfelelő pontra húzza az ívet( tisztítsd meg), ritkábban attól, hogy tönkrement, ez esetben ki kell cseréltetni, vagy cserélni. Én sem értem egyébként, csak találgatok. Gondolom van szikra, csak nem gyújtja be a gázt. Egy kicsit pontosabban ha kérhetnénk de valószínűleg a tisztítás után jó lesz.
2015. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában a csapra épített nyomógomb szokott hibásodni.

A készülék pontos típusának ismerete megkönnyítené a segítséget.

2015. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm. Tehát: 1. mondat értelmezése – A szabályozó gombok lenyomásával adhatjuk a gázt és a szikrát is a hozzátartozó égőnél. Tehát, nincs központi szikráztató gomb. 2. mondat értelmezése – Mivel szikrá-ról beszélek, nyilvánvalóan ez a funkció nem működik az egyik gombnál. 3. mondat értelmezése „A hozzátartozó égőnél szikra egyébként van.” – Aki ismeri az ilyen gázfőzőlapokat - és gondolom, csak ilyenek tudnak érdemben válaszolni – az tudja, hogy bármelyik gomb lenyomása szikráztat mind-egyik égőnél. Tehát ellenőrizhető, hogy a vonatkozó gombhoz tartozó égőnél van szikraleadás (így be is gyújtható), csak éppen a hozzátartozó gomb nem működteti. Vajon mi okozhatja? Csak az válaszoljon, aki azon túl is tud valamit mondani, hogy akkor használjam így, vagy a gombnál rossz valami, ki kell cserélni. (Mert erre én is rájöttem.)
2015. dec. 22. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A te stílusodban: Reagálnál -esetleg- a #3-as pontban leírtakra?

Csak akkor válaszolj, ha megérted azt, hogy a gázfőzőlapod pontos típusa is is szükséges ahhoz, hogy hasznos választ kapjál!

De, -ha már itt tartunk- olyan, hogy "gázfőzőlap" nincs!

2015. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valóban lemaradt figyelmetlenségem folytán a márka megnevezése, de maradva "stílusomnál": "Beépíthető főzőlap › Beépíthető gázfőzőlap › Zanussi ZGG 62414 XA" Bocsánat, nem én találtam ki ezt a megnevezés, ez szerepel a számlámon is. Ha ők rosszul használták, én csak tőlük vettem.

honlap: [link]

2015. dec. 22. 17:24
 7/8 A kérdező kommentje:

Az #3-as válaszolónál – akinek segítő szándékát köszönöm - én a csapot és a nyomógombot nem értem. Én sem csapról, sem nyomógombról nem írtam, ellenben gázfőzőlapról és szabályozó gombról igen. Egy mezei felhasználó csak a használati útmutatóban leírtak után tud menni. Ott pedig gázfőzőlap és szabályozógomb szerepel (1. és 8. oldal).

Link: [link]

2015. dec. 22. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, -mielőtt megbántódnál:

A készüléked gázcsapjain nyomógomb-sor van amely a szikráztatást kapcsolja. Hasonló, de nem olyan, mint a mellékelt képen! Ebből az egyik hibás, de a cseréjét csak szervizes tudja megcsinálni!

[link]

2015. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!