Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanyrezsó miért romlik el...

Villanyrezsó miért romlik el mindig?

Figyelt kérdés

Másnál meddig bírják ezek a ma kapható rezsók?


2szer vettünk a tescoban azok 2-3 hónapig bírták aztán rendeltünk a Mall tól ez 4 hónapig, pedig szinte csak megmelegíteni a kaját használtuk,

főzésre keveset és mind a 3nál ugyan az a hiba.

Áramot kap világít a lámpa is de a teteje nem melegít.

Lehet ezt egyáltalán javítani?

Vagy kerámia laposat vegyek az tovább bírja?



#villany rezsó
2015. dec. 27. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Murphy: "Ami elromolhat, el is romlik."

A legváratlanabb időpontban.

2015. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Van benne egy kis hengeres alkatrész egy csillámlemezre felszegecselve, ami belóg a platni külső pereme alá.

Ezt az alkatrészt hőbiztosítéknak hívják. Értéke általában 217 Celsius fok. Jó oda a 240-es is, ha azt kapsz, az Orczy alkatrészben.

A szegecsekben lévő lyukba bemegy a hármas metrikus csavar.

Ez az alkatrész azt nézi, milyen meleg van platni burkolatában. Ha nagyon melege van, akkor végérvényesen kiold. Ez azért fordul elő, mert a hőfokszabályozó elállítódik. Ezt a gyárban tudják, de sz@rnak bele.

Általában az új munkaponthoz, jó a 240 fokos bizti. (300 HUF) A hőfokszabályozó beállító csavarjának piszkálását meg nem javasolom számodra.

Amennyiben a készülék azt, is idővel kinyomja, akkor a hőfokszabályozót kell kezelésbe venni egy kicsit a következőképpen: Be kell jelölni, hogy hideg állapotban, hol kapcsol be a hőfokszabályozó. Majd fel kell tekerni maximum állásba és a bimetált kézzel a kioldási irányba a kioldás után legalább 0,5-0,7 centiméterrel túl kell nyomni néhányszor. Ezután a bekapcsolás a jelölt érték fölött kell, hogy bekövetkezzen.


Üdv.

2015. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hali.



Nálunk is ez a helyzet.


Vettünk (mi nem a tescóbol) Sencor márkájú villanyrezsót. KB 5 hónapig bírta. Megszakadt benne a fűtőszál.

Vettünk másikat (valami szlovák - direkt nem kínai) az sem bírta sokkal (kb 7 hónap) tovább - a fűtőszálnak annyi.


Jelenleg egy használtunk van amit az egyik ismerőstől kaptunk - ennek az aljára annyi van írva : Szarvasi kétlapos rezsó. Ez már KB egy éve üzemel.



Érdekesség képen (hogy mennyire vacakokat gyártanak mostanság- ez igaz mindenre) gyermek koromban volt egy orosz kétlapos és egy Magyar egylapos rezsónk. Édesanyánk mindig ezeken főzött - melegített stb.... Mind a kettő több évet "élt meg" hibátlanul.


Ugyanez a tévével is! A régi Videoton tévénk az egész gyerekkoromat végigkísérte - talán háromszor volt javítva (még megvan és működik) - az új LG tévénk kétéves létére már kétszer volt javítva.

2015. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es, erre voltam kíváncsi hogy kicsit jobban megértsem a működését.


Tegnap vettünk mi is egy Sencor rezsot hogy mégis tudjunk valamin főzni, a hibásat majd megnézetem szerelővel ha nincs nagy baja inkább nem küldöm vissza garanciális javításra, mert az is legalább 2 hónap mire kezdenek vele valamit.

2015. dec. 29. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

""Áramot kap világít a lámpa is de a teteje nem melegít.""



Amúgy ha a lámpa (Grimm) világít a hőbiztosíték jó! Ugyanis a rezsó úgy van kialakítva, hogy a biztosítékon keresztül kap feszültséget az egész szerkezet. Ha a hőbiztosíték kiold a lámpa sem világít. Saját magad is meg tudod állapítani műszer nélkül (Multiméter - szakadásvizsgáló) hogy jó-e a fűtőszál. Egy elemet és egy izzót sorba kötsz a fűtőszállal és ha az izzó világít a fűtőszál jó.



Írod hogy Sencor rezsót vettetek - nos nekünk is az volt KB 5 hónapot bírt ki a fűtőszál benne. Javíttatni nem érdemes mert amennyiért javítanák annyiért már újat veszel. Amikor a másikat vettük ugyanabban az üzletben elmondtuk, hogy a Sencorral hogyan jártunk és az eladó is azt mondta, hogy nagyon sok a panasz erre a termékre.


Soha többet kínai vacak!


Most Magyar van (szarvasi)- és használtan kaptuk egy ismerőstől aki már 2 éve rendszeresen használta. Nálunk egy éve van és semmi gond vele. Mind a két lapja működik.

2015. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Szarvasi rezsóban is kínai fűtőszál van. Elméletileg már csak szakszervizben lehet javíttatni, de én kivertem náluk a hepajt, akkor rendeltek nekem Kínából egyet, amit egy hét múlva meg is kaptam, de az ugyanolyan sz@r volt. Alkatrészt nem árulnak hozzá. Minden háztartásba szánt termékre napi egy óra használatot számolnak, azért romlik el hamar.
2016. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a fűtőszál szakad meg folyton, akkor lehet hogy túl magas nálatok a hálózati feszültség (közel vagytok a trafóhoz pl.) és túlterhelődik, vagy sokszor hagyjátok bekapcsolva üresen és túlmelegszik, dilatálódnak az alkatrészek, kilazulnak a kötések vagy megszakadnak...


Ha a hőbiztosíték megy tönkre, akkor kicsit magasabb értékűt tegyetek bele.

2016. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a hőbiztosíték egyszer használatos, akkor tehettek bele helyette klixont is, bár második védelemként sem engedi túlmelegedni, de ha elutaztok és ottfelejtitek, akkor nem megszakadni fog, hanem végig az adott hőmérsékletet tartja amíg más el nem romlik.
2016. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nemrégiben vettem Sencort a Euro...s-ba és egy éven belül 2 romlott el. Kicserélték mert nem javítható..azt mondták Világított de hideg maradt, nem melegített, pedig csak ritkán vízforralására használtuk. Nekem az előző más márkájú 8 évig bírta, Soha többet Sencor.
2018. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!