Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hősugárzó vagy az olajradját...

Petya27 kérdése:

A hősugárzó vagy az olajradjátor lenne-e jobb választás? A füttésre szeretnék rásegitteni egy kisebb szobába és nem tudom hogy melyik lenne a jobb választás. Kb:25-30 nm a szoba.

Figyelt kérdés

#hősugárzó #olajradjátor
2015. dec. 31. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

olajradi, de valami jobb féle. Bár én személy szerint egyiket se választanám, nekem gáz szieszta van, ez a tökéletes.


Hősugárzó: azonnal nyomja a meleget, kb 2 mp alatt üzemi hőmérsékleten van, igaz megzabál óránként 800-2000Watt áramot. Kikapcsolod, akkor 2mp és lehűl.


Olajradi. Kapcsolgat, kevesebbszer mint a hősugárzó, szóval nem eszik meg óránként 800-2000watt áramot. Idő kell mire bemelegszik, legalább 10-15perc. Kikapcsolás után is nyomja a meleget, míg le nem hűl.


Gáz szieszta. 4,5kw teljesítményű, igaz oxigént használ így a megfelelő szellőztetésre oda kell figyelni, na meg a tűzvédelemre. Palack gáz 4-5e Ft, és ha csak rásegítésre kell, akkor elég 3 havonta venni 1 palackot.

2015. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy ilyet használok a sarokban, ahol ücsörgök :)

[link]

800/1200 wattos, azonnal melegít.

2015. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen fűtőtest nincs a szobában amúgy?


Ha van radiátor, csak kevés meleget ad, egy mögé tett hővisszaverő fólia is segít valamennyit.


Nálam még ez is kevés volt, odakókányoltam mögé 4 db 12 cm méretű 230 voltos PC-ventilátort. Kettőt-kettőt sorbakötve, így alig van hangjuk, viszont a radiátor minden hőt lead a szoba levegőjének, a visszatérő vízcső épphogy kézmeleg.

2015. dec. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!