Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hősugárzó (villany) vagy GÁZ?...

Hősugárzó (villany) vagy GÁZ? Melyik a gazdaságosabb, olcsóbb?

Figyelt kérdés

Napi 12 órát vagyok itthon. Nem igénylem a nagy meleget, szeretem a hordozható hősugárzót. Bár többen lakunk egy háztartásban, de szerintem a hősugárzó olcsóbb lenne. Bár nem vagyok mérnök, szóval nem tudom. Köszönöm előre is a segítséget.


Max. teljesítménye 2000W


Ui: ha a max. teljesítménye alacsonyabb (pl. 400W/800W/1200W) akkor a fogyasztása is kevesebb, kisebb?


Nagyon köszönöm a válaszokat! Pozitívan értékelek mindenkit!



2015. okt. 14. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Gázt semmiképp sem.

Tőled veszi el az oxigént, és neked termeli a széndioxidot, itt még csak szarul érzed magad. Aztán ahogy fogy az oxigén, úgy fog egyre több szénmonoxid is keletkezni.

Ha meg szellőztetsz közben, akkor minek fűtöttél...

2015. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

"Ui: ha a max. teljesítménye alacsonyabb (pl. 400W/800W/1200W) akkor a fogyasztása is kevesebb, kisebb?"


Ha ugyanannyi ideig üzemel, és mind a kettő maximális teljesítménnyel megy, akkor igen. A fogyasztást úgy számolhatod ki, hogy a teljesítményt (átváltva kW-ba)megszorzod annyival, ahány órát üzemel. Például ha a teljesítmény 2000W=2kW, ha 3 óráig megy, akkor 2kWx3=6 kWh a fogyasztás. Ha egy 1200W-ost használsz 3 óráig, akkor az 1,2kWx3= 3,6kWh-t fog fogyasztani.

De a kisebb teljesítményű kevesebb hőt ad le, így ha ugyanolyan hőfokra akarod vele felfűteni a helységet, akkor több ideig kell mennie. Ha túl kicsi a teljesítménye, akkor lehet, hogy nem képes felfűteni a kívánt hőmérsékletre a helységet, mert nem ad le elég hőt.

2015. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!