Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Automata mosógépet akarok...

Automata mosógépet akarok venni 60. 000 körül de olyat ami terhelhető és van hozzá alkatrész tud e valaki ilyet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 13:28
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ami terhelhető bosch mosógépek, 13 kilóval na azok olyan 300 ezer forint. De mi ilyet vettünk kb. 1 éve csak picit talán másabb, de ugyan ez kinézete kezelőszerv, csak a betűk más szinüek, ausztriában 200 eur votl vadi újan. sajnso ez a hirdetés már nem él. De jól birja, 6 kiló bele fér, de mi sokszor jól megtömjük, 6-8 emberre mos. Alkatrész egyik mosógéphez sincs ami gazdaságosan javitható, talán ennek az az előnye ,hogy a kezelő szervek nyomkodósak, de a számítógép ebbe is meghülyülhet, és a mai mosógépek számítógép rencere nem javitható, mi próbáltuk javitatni olyannal aki 25 évig dolgozott a natoba mint elektro műszerész, bejárta a fél világot, és ő se tudta megcsinálni, azt mondta piszok bonyolult. És hidd el ez lesz a baja, és egy panel cseréje nem 10 ezer ft. Szivatyú szokta magát megadni ha házilag megcsinálod akkor az 5 ezer ft, szakember 25-30 ezer ft. De ez midnen tipusra igaz. Na mindegy ez az indesit mosógép jól bevált apukáb 5-6 éve használja, barátnőmék 1 éve, de ott mondom 8 személyre használjuk.

[link]

2016. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekünk is indesit volt 4 évet birt akkor felesleges drágábbat venni hisz úgy sem birja tovább inkább olyan lesz akkor amihez lehet kapni könyebben alkatrészt
2016. jan. 30. 14:47
 3/13 anonim válasza:
Hát figyelj a korábban említett Bosch gépre 12 évet adnak, de halottam már 20 év garanciáról is mosógépnél ,de ezek 1000 eurótól indulnak. Németországban láttam ezeket. Indesit bevált nekünk, zanussi is, viszont az LG illetve a samsung az nem. Utóbbi kettő jó tévéket és monitorokat csinál,de nem jó mosógépeket .
2016. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Joe.38 ***** válasza:
45%
Fogyasztói társadalmat hoztak létre a 60 évektől. Ez nálunk ugye rendszerváltás után érvényesült. Ma eleve nem gyártanak tartós dolgokat sajnos. Alkatrész ellátás meg mint managgereknek és üzletpolitika ki van adva csak egy , két év. A törveny a jogalkotók politikusok meg ugye támogatják ezt. Erős a lobbi . Tehát nehéz kérdés ez félek irreális vagy mint női társadalomba ahol a nőknek joga van csak elvárni egy csendes szófogadó megértő kitartó feleséget . Sajnos irreális vágy. Irreális elképzelés.
2016. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mérnököket azért foglalkoztatnak,hogy olyan elektronikai háztartási gépeket hozzanak létre,melyek lehetőleg a garancia után meghibásodjanak!
2016. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Magyarul semmi sem tartós már és vehetek bármit nyekk lesz neki x év után érdeklödtem és mindenki mást mond vannak akiknek már közel 10 éves gépjük van de lehet azért birja mert régebbi kiadás és ha ma már megveszem a hasonmását az már a mai generációs élettartamot fogja produkálni de muszály venni egyet :)
2016. febr. 5. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ökológiai lábnyomról" beszélnek, meg "fenntartható fejlődésről". Ez szöges ellentétben áll a fogyasztói társadalom alapelvével, nevezetesen gyártunk Neked és Te meg csak fogyassz és fogyassz... Sőt, a használható, üzemelő öreg, stabil gépedet akár állami támogatással is cseréld le egy új kacatra, (=termelj szemetet) amit így majd egy-két év múlva lecserélgetsz egy következő gagyira és benne is vagy a fogyasztói termékspirálban! Kell hozzá vastag bőr nem mondom, hogy ezeket a szavakat egyáltalán a médiákban, politikában, iskolákban kiejtsék, vagy leírják.


Szóval amíg a "fogyasztók" (értsd az emberek nagyobbik része) nem változtat felfogásán, addig csak egyre hitványabb és még annál is hitványabb ipari kacatot kap az ember. Lehet a gagyizmust a végtelenségig fokozni.

A termékek üzemóráit felezgetni és a vásárlókat még jobban becsapni.

Van viszont egy kezdeményezés, az OPEN HARDWARE PROJECT.

Lényegében hasonló, mint a nyílt forráskódú, ingyenes szoftverek licencelése. Ez az egyetlen dolog, ami tényleg betehet az álnok, embertelen és bolygópusztító fogyasztó társadalmi rendszernek. Itt vannak a 3D nyomtatók, illetve a sok túlképzett, szaktudásához méltó és becsületesen fizetett munkát mégsem találó emberek milliói. Ők folyamatosan készítik a modulárisan javítható, fejleszthető, felújítható, karbantartható, házilag elkészíthető gépek sorát. Vannak már ilyen munkagépek, traktorok, autók, kerékpárok, motorok, házak, stb. A gyártó fájlok és doksik ingyen letölthetők az Internetről és kis kreativitással otthon megcsinálhatja az ember magának, vagy valakivel családtagjai, barátai közül összerakathatja, aki képes erre. Lehet cserébe mást adni, ami meg emennek megy jobban.


A mosógépre visszatérve: Sajnos számomra megfizethetőben olyat nem leltem, amiért érdemesnek tartottam volna pénzt adni. Vagyis amit vagy magam itthon karban tudok tartani, vagy nem igényel tetemes karbantartást, alkatrészei pedig elérhetők. Ezért fogtam egy öreg, kidobásra szánt mosógépet, aminek vezérlése véglegesen megzavarodott. Hazahoztam, az összes drótot kitépkedtem belőle, újrahuzaloztam, terveztem egy illesztő elektronikát PC-hez, írtam egy rövidke kis szoftvert hozzá.

Így készült el 2004-ben első beszélő mosógépem, Mosómasa v.1.0. Azóta, vagyis 12. esztendeje ezzel mosok, bár lassan már elkopik szegényke és hamarosan építhetek majd egy másikat. Az elektronika alkatrészei kb. 40 ezerbe fájtak, a masina kéthavi fejlesztő munkámba került, meg persze némi kutakodásba, mert a gépi mosás elméletét össze kellett kapirgálni hozzá a Neten, hogy tudjam, mit és milyen módon kell majd a gépen elvezérelgetni.

Szóval szerintem nem nagy durranás egy ilyet megcsinálni, elhatározás kérdése a dolog. Ha az ipar képtelen normális dolgokat gyártani, akkor mi, "nemfogyasztók" majd megcsináljuk magunknak. :)


Érdekes, hogy ez a kasztni 30 éves, beutazta fél Európát, Hollandiában vették, ott is mostak vele vagy 10 évet. Itthon másik nyolcat. Akkor került hozzám. Én 12 éve használom és a vezérlést meg az ajtózárat leszámítva mindene eredeti alkatrész és még mindig működik. Mikor teszi ezt meg szerintetek egy mai háztartási gép?!?

Ennyit a fogyasztói társadalomról és a tervezett elavulásról. Annak, aki követni akarja példámat:


[link]


(Remélem, átmegy a link. Megtalálhattok benne minden lényegi információt, ami egy saját mosógép építéséhez, programozásához szükséges lehet.)



Üdv:

Norbi.

2016. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Mi is mikor eladtuk 20 éve a jólbevált automatát,mert elavult volt már,utánna 12-13 év alatt 4 mosógép ment tönkre.Persze 1 kivételével a garancia után nemsokára.Utánna már ugy gondolkodtunk,hogy nem 80-100 e.között veszünk,hanem 60 e.max.Akkor vettük a Techwood-ot kijelzöset.Hát nagy meglepődésünkre nem akart tönkre menni.A dobcsapágy nem lötyögött,és csendes volt végig.Kivéve a szivattyuját ami hangos volt már.8 évig használtuk,de mivel 4 éve készültünk ujat venni már megszokásból,ezért idén karácsonykor indesit-re cseréltük,ami 70 volt.A techwood meg tartalék lessz.Talán egy jó tanács : megvételkor az első 3 napban gyilkolni kell,mert 3 napig cseregaris.
2016. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Még valami.: Minek a beszélő mosógép ha bepakoljuk a ruhát,és megyünk a dolgunkra.Ott beszéljen magába?? Akkor meg legalább 2 kell,hogy egymással beszéljenek nem??Inkább a rádiót halgatom .
2016. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Novzol: "Még valami.: Minek a beszélő mosógép ha..." Nem a lényeget fogtad meg, de egy poénnak elmegy. :)


Ahogy fentebb leírtam: ez egy _prototípus_, nem a beszédfunkción van a fő hangsúly, hanem a vezérlés elvén, a mosóinterpreteren - ha beleolvasol a leírásba; Egy saját programnyelve van a gépnek, amiben a gép napi használójaként Te (is) adhatod meg azt a receptet, melyik mosási fázis mennyi vízzel, mennyi ideig mosson milyen hőmérsékleten, milyen oda-vissza tekergetési aránnyal, stb.

A klasszikus mosógépen van egy programtárcsa néhány opcióval és eszi-nem eszi, nem kap mást a nyúzer.

Ezt kell neki beosztani, esetleg menet közben variálni, a gépkönyv hosszas guberálása után. Itt meg van egy menü, alapból közel húszféle magyarul megnevezett mosóprogrammal, ahol bármelyiket átírhatod, vagy megduplikálhatod és a másolatot módosíthatod.


Ráadásul a funkcionalitás ellenére egyszerűbb a kezelése, mint egy mai multifunkciósnak és enertakinak mondott szörnyetegnek. Az enyémen pl. eddig 4 asszony dolgozott és mindegyik elboldogult vele elsőre, ami valljuk be nem kis teljesítmény. Az Indezit akárhányashoz meg egy félnapos kiképzést kellett tartanom a szomszédasszonynak, mielőtt egyáltalán hozzá mert nyúlni.

A programokra visszatérve: Ha gyakran egyforma műveletsorra van szükség, akkor alapértelmezetté is teheted. Általában én is az alapértelmezett receptemmel mosok, de néha bejön, hogy kell egy kicsit áztatni a sötétítő függönyt, ágytakarót, lepedőt, stb. Ahol baba vagy idős ember van a háznál, ott lehet a "balesetekre" gondolva speciális programokat is beiktatni, stb.

Azután a nők hosszan sorolhatják, mennyi finnyás anyag van amit nagyon nem mindegy, mivel mosol össze, hogyan tisztítod.


Úgy találtam ki, ha több ember használ ilyet és az egyiknek van egy bevált mosási receptje, akár egy E-mailben megoszthatja a többiekkel. Magyarán nem kell a gyári, gyakran semmire se jó programokhoz ragaszkodni. Ha mondjuk allergiás vagy a vegyszernyomokra, ám benne marad egy kis mosószer a ruhában, akkor fél perc alatt kijavíthatod a hibát bőségesebb öblítés beállításával.

Szóval ez a cucc ezt is tudja azért a 12 évvel ezelőtti 40ezerért és akkor se voltak a mosógépek olcsóbbak. Lehet így is nézni a dolgot.


Beszédfunkció: Fantázia, emberek!!! :)))


Természetesen nem a Toldi Estélyét szavalja búsan egymagában, (beleírhattam volna éppenséggel azt is, csak minek...) hanem az egyes mosási alap utasítások végrehajtása előtt tájékoztat a még hátralévő időről, persze csakis akkor, ha a hangot bekapcsolod. Rád szól, hogy ne felejtsd el bezárni az ajtót, ha nyitva hagytad volna, ha meghibásodik, pár dolgot képes az öndiagnosztika előre jelezni. Ha esetleg nincs víz, akkor szól, hogy nyisd ki a csapot, mert szárazon azért nem mos ki még Ő sem. :)))

Ha túlterhelted akkor szól, vegyél ki belőle ruhát. Ha a program tartalmaz mosó, öblítő utasítást, ami több léből öblít, mint amennyi mosó/öblítő adagoló kamrád van, akkor

élő szóban rád szól, hogy ide és ide még mosószert kell tenni, mert addig nem lehet folytatni ezt a fajta mosást.

Egy mai gép meg elkezd pittyegni, mint egy zárlatos kínai vekker és a kijelzőn meg a minimum kétjegyű villogó hibakódot silabuszozhatod a gépkönyv táblázata alapján, mint kisiskolás matekórán a szorzótáblát.

Az meg miért volna jobb, ha leutánzom? - 2016-ot írunk az ég szerelmére és nem 1970-et. A technika évtizedek óta tudja ezt. Képesek is vagyunk elmagyarázni a technikának, hogy mit akarunk tőle. Mellesleg hasznos és kényelmes is. Akkor miért ne használjuk - csak mert jelenleg nem elterjedt a beszélő háztartási gép? Sebaj, majd elterjed... :)))

2016. febr. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!