Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy számítógépem, aminek...

Van egy számítógépem, aminek tudom a tulajdonságait (mindent, ami kell). Új alkatrészeket akarok venni, hogyan tudhatom meg, hogy milyen alkatrészek kompatibilisek a jelenlegiekhez? (Tehát az új alkatrész működne-e a jelenlegi összeállítással. )

Figyelt kérdés
Sosem értettem. Például ha egy tápegységet akarok venni, akkor milyen adatot kell figyelnem, és mikor kompatibilis a jelenlegi összeállításhoz?

2014. szept. 25. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan mint a túrótorta készítés,hogy felugrok a netre,utánanézek aztán csinálom.


Ha az ember nincs benne a témában,akkor ugyse megy semmire néhány imformációmorzsával,rengeteg idő kell hogy kialakuljon benned egy teljes kép a témáról,hogy ismerd legalább a közeli IT történelemet,a táp gyártók adott szériáit,alaplapok chipseteinek tulajdonságát stb stb stb.


Írd le hogy mid van,illetve mit tervezel,és akkor már tudunk segíteni.

2014. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tápegységnél azt kell nézni, hogy a teljesítménye elegendő-e minden hardver meghajtásához. Videókártyához azt kell megnézni, hogy a csatlakozó felülete megfelel-e az alaplapon lévő foglalatnak. Processzor esetén hogy a socket ugyanaz-e, mint az alaplapon lévő. Memóriánál szintén.

Processzornál esetleg még a támogatott magok számát kell egyeztetni, memóriánál a frekvenciát, stb. stb.

2014. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

A tápnál az alkarészek fogyasztást kell figyelembe venni, amire rá kell hagyni kb 30% -ot legalább. És nem szabad belőle olcsó szutykot venni, mert azok nem adják le azt a teljesítményt hosszú távon stabilan, mint ami rájuk van írva. És gépre is veszélyes lehet.


Ha procit akarsz venni csak olyat vehet ami szerepel az alaplap kompatibilitási listáján. Videokártyánál szintén csak olyat vehetsz, amilyen foglattal rendelkezik az alaplap, de itt képbe jön még a táp kérdése és hogy elég erős-e hozzá a proci.


Szóval komplikált téma, igazából kell hozzá némi tapasztalat. Mond meg mid van, miket akarsz venni, mennyit szánsz rá, és segítünk.

2014. szept. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék újat vásárolni, csak nem tudtam jobban megfogalmazni, hogyan tudnám megérteni ezt a dolgot.
2014. szept. 25. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tápegységnél azt kell nézni, hogy a teljesítménye elegendő-e minden hardver meghajtásához. Videókártyához azt kell megnézni, hogy a csatlakozó felülete megfelel-e az alaplapon lévő foglalatnak. Processzor esetén hogy a socket ugyanaz-e, mint az alaplapon lévő. Memóriánál szintén.

Processzornál esetleg még a támogatott magok számát kell egyeztetni, memóriánál a frekvenciát, stb. stb."


Ez mind szép és jó,csak nagyon körvonalas.


Tápnál nézni kell a belső minőségét,az ágkiosztását,a kábelek hosszát,a venti milyenségét,a hatásfokot,és még ezer dolgot,mikor tápot választunk.


VGA-nal is oké hogy megnézzük a csatolófelületet,de ettől még nem tudjuk hogy adott kártya jó vétel-e,megfelelő az adott hardverkörnyezetbe,illetve az elvárt teljesítménynek eleget tesz-e.


CPU-nál is igaz,hogy egyezni kell a foglalatnak,de mindemellett szerepelnie kell a támogatási listán,illetve manapság már oda kell figyelni,hogy konkrét CPU milyen lapba optimális.

Pl nem minden mai CPU működik stabilan egy 10 ezres lapba,avagy nem tudja kihasználni vele az összes funkcióját a chipkészlet miatt.


Tehát sokkal mélyebb ez,mint ahogy elsőre látszik.

2014. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


Persze, hogy nagyon körvonalas. Nem is terveztem mindenre kitérni. Ha regényt akarok írni, az nem erről fog szólni.

2014. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Röviden letudnátok írni akkor a tápegység vásárlásakor fontos szempontokat röviden? Ha lehetséges természetesen.
2014. szept. 25. 16:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnéztem, minden meg lett válaszolva, amire kíváncsi voltam. :) A tápegységnek még utána nézek részletesebben, de ha valakinek sok az ideje, írhatna pár sort bővebben róla (hogy minek kell kompatibilisnek lennie mihez). Ment a '+' mindenkinek.
2014. szept. 25. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!