Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mire való a gyorsfagyasztó...

Mire való a gyorsfagyasztó funkció, és a frissentartó 0°C-os rekesz új kombihűtőben?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy új hűtőszekrényt, ami a 30 éves Lehel kombihűtő után egy erős technikai ugrás volt. A fent sorolt két funkcióval kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kérni, hogy mire valóak, mire lehet őket használni?


A hűtőről itt van normális fotó: [link]



2016. febr. 10. 13:39
 1/5 tothp ***** válasza:

Gyorsfagysztás:

Az élelmiszerek akkor tartják meg legjobban a tulajdonságaikat fagyasztáskor, ha ez a lehető leggysorsabban történik.

Ha előre tudod, hogy valamit el akarsz tenni, (eper, szeder, málna különösen érzékeny erre) 4-6 órával a művelet előtt bekapcsolod a funkciót. a készüléked minusz 20 fok környékére hül. a berakott cucc viszonylag gyorsan lefagy. utánna a funkciót ki lehet kapcsolni. eléggé eszi az áramot, ha folyamatosan aktív. A frissentartóval nem találoztam még.

2016. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez igen valóban jó funkció :) Jól ki is próbálom, ahogy lehetőségem nyílik rá :)
2016. febr. 10. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kaptál kezelési könyvet a hűtőhöz?
2016. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A "frissentartó" nagyon jó dolog. Zöldséget, krumplit, hagymát tárolhatsz benne, ha nincs kamrád.
2016. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Így már megértettem ezt a két funkciót, meg közben ismerős is magyarázta, hogy húst, halat lepácolva, előkészítve, vagy anélkül is két napig frissen tartja és nem kell félnem, hogy megromlik, ha véletlenül még sincs időm megfőzni. :)


Lesz majd könyv is hozzá. A hűtő sztorija annyi, hogy nagyon alaposan körbe néztünk és utána jártunk a gyártmányoknak egy bizonyos összeghatárig, hogy melyiket érdemes. Erre az egy gyártmányra adnak 5 év garanciát, de mivel nem túl elterjedt, ezért az áruházon keresztül rendelni kellett, és jövő hét keddig kiszállítják. Gyártó weboldaláról letöltöttem a használati útmutatóját, ami angol nyelvű, le is fordítottam, de erre a két kérdésre abból sem kaptam választ onnan. Jó jó, hogy van benne, és hogyan kell használni, csak a mire kérdésemre nem adott választ. :)

2016. febr. 11. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!