Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szeretnék egy ilyen kombinált...

Szeretnék egy ilyen kombinált tűzhelyet venni. Megérné nekem? 10A-s biztosítékkal működőképes?

Figyelt kérdés

Electrolux EKK51350OW típusról van szó. Nekünk még egy régi Karancs gáztűzhelyünk van, ezt szeretnénk leváltani erre a kombi tűzhelyre.


Itt találtok bővebb információt róla: [link]


Másik fontos kérdésem az lenne, hogy 10A biztosítékkal működőképes lehet ez a model? 5 kismegszakító van a biztosítékban, ebből 2-re 10A, 2-re 16A van írva, az ötödik már kicsit lekopott de sztm az is 16A, de ez nem biztos. A házban csak 230V feszültség van, magasabb nincs.

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. febr. 11. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a fő kismegszakító a villanyóránál?

(gondolom 25A)


Mert amúgy ha csak ez van rákötve, elviszi egy 10 amperes kismegszakító is (2 kW a teljesítménye, 8 ampert fogyaszt).

Ha az egész konyha egy körön van, akkor az 16 amperes legyen, hogy ne legyen gond esetleg egy vízforraló vagy egy kenyérpirító bekapcsolása.


Azzal azért számolj, hogy ha sütsz, vizet forralsz a víztforralóval és a mosőgép is megy egyszerre, akkor hajat szárítani már ne akarj, mert nem fog beleférni.

2016. febr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Készítettem képeket a villanyóráról illetve magáról a biztosítékdobozról most az előbb. Ezeket megtekintheted itt: [link]


Ha jó látom a villanyóránál 16A-es van, a biztosítódobozon pedig a középső piros a főmegszakító.


Most így éjfélkörül nem akarom kapcsolgatni a biztosítékot :) , hogy megnézzem, hogy a konyhában most melyik van rákötve, de azt hiszem felezve van a konyha, tehát pár konnektor egy biztosítékhoz van kötve, pár pedig egy másikhoz. De ezt majd nappal megnézem. Igazából csak egy kisebb 700W teljesítményű mikrohullámú sütő, meg egy hagyományos páraelszívó az ami a konyhában van és nagyobb erőforrást igényel. Ez mellé jönne ez a kombi tűzhely.


Gondoltam, hogy ennyi mindent azért mellette nem lehet csinálni, de ebből sztm nem lesz gond. :)

2016. febr. 11. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Az óránál lévő fő kismegszakító is csak 16 amperes névlegesen. Annyi van megadva róla, hogy egy óráig elvisel 22 ampert leoldás nélkül.

Szóval ha megy a sütő 8 amperrel, és van egy két kilowattos vízforralód is, akkor az alatt a 4 perc alatt, ameddig felforr a víz, nem fog leloldani, de akkor mást ne nagyon akarj csinálni közbe. A sütő mellett még maximum egy nagy fogyasztó mehet (vízforraló, vagy mikró, vasaló)

2016. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, Köszönöm a segítségedet!


Ma megnéztem a biztosítékládában a kismegszakítókat. A konyhám és a fürdőszobám egy db 10A-s kismegszakítóra van rákötve. Szóval ha lenne egy ilyen tűzhelyem akkor mellette mondjuk mehet egy kenyérpirító vagy egy mosógép, de 1 nagy dolgon kívül mást ne használjak amíg a tűzhely éppen süt.

2016. febr. 12. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, és ha a konyha csak 10 amperesre van téve, akkor ha megy a sütő, a konyhában semmi más ne menjen, mert le fog oldani már egy kávéfőzőre is.
2016. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JulesM111 ***** válasza:
53%
Kedves kérdező, határeset.
2016. febr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Működőképes ugyan de csak egy dolgot használhatsz egyszerre kb.

De bárki bármit mond én nem javaslom.

Kombi villanytűzhelyem van nekem is, kértem is egy teljesítmény növelést az elmű-től anno.

Egy ilyen tűzhelynek legalább 20 amperre van szükség, külön szálon(pl. sütünk és főzünk egyszerre 2 lapon, és ez nem extrém használatnak számít). De teljes fogyasztása elérheti akár a 32ampert is (7200Watt).


Ráadásul a képen látott kismegszakítók nem nem igazán mai darabok, az sem biztos hogy megfelelően működnek.

Ne kockáztass, nem éri meg kigyújtani a házat.


Üdv.

2016. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sok tanakodás után úgy döntöttünk, nem kockáztatunk és inkább egy gáztűzhelyet veszünk magunknak, valami minőségibb fajtát. Köszönöm a segítségeteket!

Esetleg még annyi, hogy valaki ismerő jó minőségű gáztűzhelyet amit érdemes megvenni?

2016. febr. 20. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!