Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A kombinált tűzhelyek fűtőszál...

A kombinált tűzhelyek fűtőszála is olyan hamar kiég és tönkremegy, mint a grill funkciós mikrosütőké? Érdemes egyáltalán kombinált tűzhelyt venni?

Figyelt kérdés

Nekem az egyik kedvenc ételem a melegszendvics. Minden nap csinálok egyszer általában. De azért ez szerintem nem minősül ipari használatnak. :-) Napi 5 perc izzást szerintem bírnia kéne a grill funkciónak a mikrosütőben.

Ennek ellenére 10 év alatt kb. ez az ötödik mikrosütőnk. Volt már a legolcsóbbtól kezdve az egyik legdrágábbikig mindenféle. Mindegyikben ez megy tönkre. Napi 5 perc grillezéstől tönkremegy, kiég a fűtőszál. A fűtőszál egy része már nem izzik, vagy csak 10%-a izzik már és ezért nem pirítja a kenyeret. Ez a mostani 40 ezer forintos inverteres Panasonic mikrosütőnkre igaz. Ez is kidobjuk hamarosan és már ez sem garanciális.


Nekünk régi gázsütőnk van és a másik hobbym a melegszendvics evés mellett a sütemény sütés. :-)

Viszont gázsütővel nagyon nehéz eltalálni a megfelelő hőmérsékletet. Ha 1mm-rel arrébb csavarom máris lehet, hogy nem megpirul, hanem megég a sütemény. Vagy nem nyers marad, hanem kiszárad az egész és kőkemény lesz. Elég gyakorlott süti sütő vagyok már, de a kényesebb sütiket borzasztó nehéz normális hőmérséklet szabályzás nélkül pontosan eltalálni.


Itt merül fel a kérdés, hogy nem kéne-e kombinált tűzhely nekem, amiben alul villanysütő van állítható hőmérséklettel?

Kinek mi a tapasztalata vele? Mennyire tartós? Tönkre szokott menni? Kell javíttatni? Garancia lejárta utána van, hogy azt is egy az egyben ki lehet dobni, mert annyira elromlik?


Én eddig ezért nem mertem olyan sütőt venni, amiben villany is van, mert félek, hogy ugyanaz lesz, mint a mikrosütőkkel. Azok is épphogy kihúzzák garanciáig, utána úgy tönkremennek, hogy a javítás többe kerülne, mint újat venni. Ezért minden lomtalanításkor kidobunk már egy mikrót! Egy sütőt azért már nem szeretnék letolni az ötödikről ugyanígy!


Tehát az is elhasználódik a mondjuk napi egyszeri sütéstől? Mert a gáztűzhely legalább 50 évig működik, abban nehezen romlik el bármi is. Gyakorlatilag mechanikus szerkezet. De amiben villany, meg fűtőszálak vannak. Hát... nekem ezekkel nagyon rosszak a tapasztalataim.


Szerintetek vegyek kombinált tűzhelyet? Van, akinek esetleg évtizedek óta működik és sosem volt vele baja?



2016. ápr. 28. 06:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!