Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen inverteres klímát vegyek?

Milyen inverteres klímát vegyek?

Figyelt kérdés
Egy kis 12 nm-es szobát akarok akarok csak hűteni, csak inverteres hatékony klíma lehet mert előbb utóbb behozza az árát. 100 ezertől felfele a határ a csillagos ég. Mit gondoltok, mi az az extra ami tényleg megéri?

2016. máj. 3. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyit szánsz rá. A legolcsóbb, amit elfogadhatónak tartanak általában a klímások, az pl. a Gree, Midea márka, ezek alapmodelljei 140-160 ezer ft körül mozognak. Ami már kiváló minőségű, azok a japán márkák: Daikin, Mitsubishi, Toshiba, Fujitsu, Panasonic. Ezek ajánlják általában. Ezek alapmodelljei 160-200 ezer között mozognak kb.

Hívj ki néhány normális klímás céget felmérésre, árajánlat-adásra, webshopból nem érdemes rendelni. Ha van rá pénzed, japán márkát válassz.

2016. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A másik hogy 12 nm-re bőven elég egy 2,5kW-os klíma, nagyobb teljesítményűt ne is nézz. A többit meg az előttem válaszoló leírta, ha a határ a csillagos ég keress egy normális klímatelepítő céget és velük nézesd át a szobát, ők fognak tudni neked ár/érték arányban megfelelő klímát ajánlani felszereléssel.
2016. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban így van, ahogy írják a többiek: hívj meg egy cég képviselőjét, ajánljon ő márkát, és bízd rájuk a kiválasztást és a telepítést. Nálam profi munkát csináltak, tisztességes áron.
2016. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor 200 környékén keresgélek majd. Az extrákról vélemény? mennyi lehet az éves tisztítás, megéri öntisztítót venni? Mobilos irányítás nekem nem hiszem hogy kellene. Ez is olyan mint a mobiltelefon, egy rakás kihasználhatatlan dolgot tud?
2016. máj. 5. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Az öntisztító funkció hasznos, de szerintem nem ér meg plusz pénzt. Nem takarítja magát a klíma, ez általában csupán annyit takar, hogy kikapcsolás után pár percig (vagy valamivel hosszabb ideig) járatja a beltéri a ventilátorát, hogy lefújja a hőcserélőről a nedvességet. Ezt magad is meg tudod csinálni, csak simán a hűtés végén kb. 1 órára átkapcsolod ventilátor üzemmódra. Ettől függetlenül még szükséges takarítani a klímát, ezzel csak a penészt előzöd meg, a por, egyéb koszok még ott lesznek. Egy kisebb takarítást magad is meg tudsz csinálni, vannak klímatisztító spray-k, ezen kívül érdemes évente (sokszor ez a garancia feltétele is) karbantartatni a légkondit, ennek ára 5-10 ezer ft között mozog, de ez már a karbantartást is magában foglalja.

A wifi-s irányítás szerintem azoknak jó, akik sokat vannak hosszabb ideig távol, és tudni szeretnék hogy hány fok van, mikor kell hűteni vagy fűteni, vagy pl. hazaérkezés előtt már be tudják kapcsolni, de erre nem feltétlenül szükséges wifi, kb. minden klímában van időzítő. Egyébként sok klímás cég kínál egyedi wifi megoldást, ami sokszor olcsóbb mint a gyári.


Bizonyos extráknál szerintem fontosabb a minőség és a jó paraméterek (pl. energia-hatékonyság hűtésben, fűtésben), de ettől függetlenül minden plusz funkció hasznos tud lenni, csak kérdés, melyiket használnád ki. Pénztárca és szokások kérdése.

2016. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már nagyjából megvan az elképzelés, klímacég majd segít pontosítani.
2016. máj. 6. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!