Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért megy ki állandóan a...

Idfdfgdfh kérdése:

Miért megy ki állandóan a biztosíték? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval adott egy régi (kb 50 éves) lakás ahol az elektromos rendszer 2 körre van osztva (egy a villany, egy a konnektorok). Még olvadóbiztosítékkal működik, ezek 500 voltra és 6 amperre vannak hitelesítve. A kérdés az hogy miért olvad ki a biztosíték az energiatakarékos mosógép és mosogatógép mellett, és miért bírja ki az 1800-2500 wattos melegszendvicssütőt, vízforralót, hajszárítót, miközben 2 számítógép (plusz 1000 watt) és egy 300 wattos állólámpa is be van kapcsolva.

Kipróbáltuk azt is hogy mindent kihúzunk, és csak az egyik háztartási gép van bekapcsolva, és ebben az esetben is kiolvad a biztosíték.



2016. máj. 8. 12:17
 1/5 ede1219 ***** válasza:
Nagy a gépek indítási ampere, arról nem beszélve, hogy a 6A semmire nem elég.
2016. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kevésnek tartom a 6 ampert. 20-25 amper szerintem alap.
2016. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
6 amper az 1380 watt. Ettől jóval több kell induláskor egy mosógèpnek, amikor a fűtőszálat melegíti. Semmi csoda nincs benne, hogy leolvad.
2016. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg túlbiztosítod, leég a ház...
2016. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Gondoltam hogy ez a helyzet, csakhogy eddig semmi probléma nem volt a hálózattal. Az előző két évben ugyanígy használtunk mindent. Lehetséges hogy a falban a vezetékek károsodtak és most azért nem bírja?

2016. máj. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!