Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ezt a Gorenje mosógép-panelt...

Ezt a Gorenje mosógép-panelt hogy lehetne megjavítani?

Figyelt kérdés

Ilyen "füstjeleket" találtam:


[link]


[link]


A vizet nem melegítette, így gondoltam utánajárok, miért is van ez így.

Az új panel nagyon borsos áron van,(tokkal-vonóval 40.000Ft) nem tudom megvenni. Ha itteni segítséggel meglenne a hiba, ki tudnám javítani és nem kerülne vagyonokba.

Köszönök minden hasznos infót! :)



2016. jún. 12. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a fűtő reléje ment tönkre, illetve az nem látszik hogy a kondijai föl vannak e púposodva, de az is el szokott szállni. Én javaslom elektro műszerész felkeresését.
2016. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben kikellene mérni a fűtőbetét ellenállását.

Ha végtelen, akkor szakadt. Ha nulla, akkor zárlatos.

Második körben pedig kikellene mérni, hogy kap e egyáltalán áramot a fűtőbetét.

Vagyis a panelon levő relé behúz e, és ha behúz akkor ad e áramot.

Most így elsőre ennyi jutott az eszembe.

2016. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, hasznosak voltak :)

Megnéztem a fűtőbetétet is és a relét is, most már fűti a vizet szépen. A próbamosásnál ment is rendesen, leengedte a mosóvizet és tovább semmi. A hibakód 4 villogás.

Most már semmilyen program nem megy rajta, csak a 4 villogást adja. A dobot nem forgatja. Vizet beenged, kienged, felfűt, de nem forgat és 4 villogást ad.

Végképp nem tudom mi baja lehet. :(

2016. jún. 23. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!