Kétütemű benzinmotoros fűkasza (egy éves) miért nem indul el melegen?
Rossz a kompresszió. Gyűjtsél újra, mert hamarosan hidegen sem indul.
Az enyém legalábbis így járt.
Kíváncsiságból: milyen olajat használsz a keverékhez?
Ha fullszintetikus olajjal járattad, pont a megadott keverési arányban, helyesen bejáratva (első 3-5 tank egészen kímélő használat, 10-ig pedig ésszel), bejáratás után szakemberrel beállíttatva a karburátort, tíz tankonként tisztítva a légszűrőt, és tahó módon közmunkás gázfröccsökkel poroszkálás helyett nyélgázon, kis terhelésnél (kés) pedig kb. ugyanazon a fordulaton járatva, amin egész damillal helyes használat esetén üzemel, akkor dobd el! Egy év alatt semmi baja nem kéne legyen.
Persze rommá túlmelegedve egyik se szeret már beindulni, ezek az egy évig kitartósok amúgy is hajlamosak farslevegőt szívni.
Van, hogy az elektronikus gyújtás simán csak leáll melegen. Csere után penge kell legyen.
Van, hogy a benzintankban túlságosan lecsökken a nyomás, mert eltömődött a tanksapkában a kis szelep. Ha le- és visszatekerve indul melegen is, akkor ez lesz a gond.
Nem ritka egyáltalán, hogy a végzetesen kínai benzincső nem bírja a benzint, és farsot szív rajta a gép, általában teljesen észrevétlenül, és/vagy a tankban nem csökken le eléggé a nyomás, beindulni azért így már elég nehéz, főleg ha a melegre is nő a hiba. Ilyenkor a helyi vasboltból jónevű benzincső vásárlása ajánlott (nekem a Makita eddig sose csinált hülyeséget, annyival meg benzincsőben nem drágább, hogy ne lehessen minden kábé hasonló átmérőjűből venni egy-egy métert).
Nem emlékszem már annyira, van, hogy karburátorgond okozza, rövid távon jó megoldás a csere, közben némi elszántsággal javítható a régi. Többnyire egy jó tisztítás a megoldás. Ha kínai a kasza (márpedig az egy év erre enged következtetni), akkor a piacon 1-2 ezres a gyújtás is meg a karbi is (érdemes megvárni, míg pakolnak, főleg ha borúsabb idő volt).
Köszi a választ. Nekem is hasznos volt. Az a divat, hogy a legtöbb műszaki cikket úgy állítják elő, hogy az a garanciális idő letelte után mielőbb elromoljon. Pl. Márkás fűnyíróba kínai csapágyat tesznek, mosógép elektronikában, nem tudsz egyes elemeket cserélni mert az egész egység műanyagba van öntve. Ha gar. időn túl viszed a fűkaszád javítani, jobb ha árajánlatot kérsz, bár már jártam úgy is, hogy 3000 Forintot kértek „hiba megállapítás „ címén. Ha nem kéred a javítást , nem rakják össze, elviheted szatyorban.
Az ilyen gyártói magatartáson könnyen lehetne változtatni, ha a kötelező garancia nem 1 év lenne, hanem, 2 , vagy 3.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!