Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tudtok ajánlani varrógépet?

Tudtok ajánlani varrógépet?

Figyelt kérdés
Szeretnék varrni, szoknyákat, egybe ruhákat meg ilyesmi dolgokat(főleg ruha). Utána néztem hogy milyen varrógépek vannak, és hogy mik alapján érdemes venni, de teljesen összezavarodtam. Nagyon kezdő lennék, sose varrtam varrógéppel, de szeretném elkezdeni. 40 ezer Ft körül szeretnék találni egy varrógépet, persze ha olcsóbb nem baj. Olvastam hogy nem minden gép tudja jól varrni a vastag anyagokat, meg a gumis dolgokat, hát pedig ezek jó lenne ha mennének majd. Meg hogy legyen fémből minél több része a gépnek. Singer és Toyota márkájú gépekkel találkoztam főleg, de ezeket rengetegen szidták. Tudnátok jó minőségű gépet írni erre a célra, 40e Ft ár körül? Köszönöm előre, sokat segítene ha tudnátok mondani pontos varrógép neveket!!! Köszönöm!

2016. jún. 27. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan háztartási-gép, amelyikkel lehet varrni vastag vagy farmerdolgot. Ezt csak az ipari gépek tudják. De ha soha nem varrtál géppel, akkor okosabb, ha megbízható varrógépszerelőnél veszel egy használt gépet. Megkéred, hogy adjon kezelési tanácsokat is hozzá. A használati utasítások nem elegek. Nagyon könnyen tönkre lehet vágni egy varrógépet, ha nem jól kezeled.

De ruhát varrni sem egyszerű. Ha komolyan akarsz vele foglalkozni, akkor vedd meg valamelyik Antikváriumban Cser Ferencné: Szabás-varrás c. könyvét. Ebben az alapoktól kezdve minden benne van, részletesen. Jobb, mint a többi könyv vagy a net.

2016. jún. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm. Ennek a könyvnek a nevét párszor már láttam, de ha te is ezt mondod, hát beszerzem :P "megbízható varrógépszerelőnél" hol? Nem találkoztam soha varrógépszerelőkkel, meg körülöttem senki nem foglalkozik varrással(hobbiból se), szóval elég nehéz lenne találni konkrét személyt. Neten ilyen varrogepvilag.hu, varrogepcentrum.hu meg hasonlókat találtam. Ilyen helyeken is tudnak (és szoktak) segíteni ugye? Tudtok még mondani hasonló helyeket? Mármint, én is találtam párat most, de véleményeket tudtok mondani, ki hova ment ez ügyben?
2016. jún. 27. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:
jofogáson vaterán multkor láttam olcsón ipari varrógépeket persze használt és kicsit darabokban de ha az kell.
2016. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!