Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha lecsapódik a pára a fagyasz...

Ha lecsapódik a pára a fagyasztóláda oldalán akkor ez (azon kívül, hogy magas a környezet páratartalma) utalhat-e arra, hogy a hőszigetelés sérült (romlott a hatékonysága)?

Figyelt kérdés
S ha ez igaz, akkor az mekkora mértékben emelheti a a fagyasztóláda energia-felhasználását (összehasonlítva egy ép szigetelésűvel)? Érdemes-e gondolkodni egy új készülék beszerzésén? Vagy más lehet a probléma?

2016. jún. 27. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel eddig nem jött válasz.

Szerintem igen,mert a meleg levegő hideg felülettel érintkezik,ott kicsapódik a pára és normál esetben a burkolat nem kéne hogy hidegeb legyen,mint más tárgy.. szóval ott miért nem?


Mennyivel fogyaszt többet? Jó kérdés, de szerintem elég nagy eltérés lehet,mert igazából a kompresszor,hogy mennyit megy most osztva a normál üzemidőtvel az eltérés aránya. A 4x fogyasztást is elképzelhetőnek tartom a normálhoz képest,de az abszolút max az kiszámítható,ha tudjuk mennyi a kompresszor fogyasztása,mert azt kell csak beszorozni havi szinten az óraszámmal (24h *30* fogyasztás kwh)

2016. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,de szerintem egy szakit kérdezz., nem tudom lehet-e más oki még. Mint pl: a hőfokszabályzó hibája..
2016. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy kis háttérinfó....

Maga a készülék elmúlt 15 éves.

Egy éve tapasztaltam először, hogy "tócsa" van előtte és nedves az oldala....

Belül tartja a megfelelő hőmérsékletet, bár ott is deresedik. (Ez utóbbi valószínűleg a nyitáskor bekerülő párából adódik.) Az utolsó leolvasztáskor nem tűnt sérültnek a belső borítás... Lehet, hogy él mentén van valami rés, ami nem feltűnő, tán ott cserélődhet a hő. Vagy a fedél gumitömítése öregedett el (keményedett meg) és nem zár rendesen. Bár ez inkább a belső deresedét indokolhatja a külső páralecsapódást kevésbé...

Az a felvetés ellenben, hogy akár négyszeresére is nőhetett a fogyasztása az erősen elgondolkodtat (alaphelyzetben sem energiatakarékos)...

Sajnos azt nem tudom megállapítani, hogy milyen gyakran kapcsol mert külön szinten van, nem hallatszik.

Kössz az eddigi hozzászólást. Más ötlet, javaslat?

2016. jún. 27. 16:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyósomnak volt hasonló problémája.

Ráraktam egy fogyasztásmérőt, és a mérés szerint, évi 1100 kWh volt a fogyasztása.

Az aljáról levált az alu kasírozott fólia és a pára bele diffundált a hőszigetelésbe.

A hőszigetelés annyira átnedvesedett, hogy rozsdásodni kezdett a fém borítás sarka is, és néha víztócsa állt alatta.

Kiszámoltam, hogy egy új fagyasztóval évi kb. 700 kWh megtakarítás érhető el, ami éves szinten 28 000,- Ft energia megtakarítást jelentett. Természetesen lecseréltük a készüléket.


Ráadásul még, kicsit kisebbet vettünk a korábbinál. Évi 16 000,- Forintból elég sok friss nyersanyagot meg lehet vásárolni egy magányos nyugdíjasnak.

2016. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen a fogyasztásmérő jó ötlet.
2016. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyen tartod ahol nem számít az esztétika, (pince, veranda, spájz...) szigeteld körbe valami 5 centis szigeteléssel és kész. Spórolsz egy csomó pénzt.
2016. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!