Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hallottatok olyanról hogy ha...

Hallottatok olyanról hogy ha klímával fűt vagy hűt az ember akkor az áramszámla 60%-át kell csak fizetni?

Figyelt kérdés

Tavaly szerelték nálam a klímát és akkor mondta a szerelő hogy ha klímával fűtünk a villanyszámla 60%-át kell csak fizetni. Én tavaly erre rá is kerestem és megtaláltam hűtésre és fűtésre is.

Azóta nem foglalkoztam vele, most lett ismét aktuális. Ti tudtok ilyenről?

Ha igen hol tudnák utána olvasni? Már 1 órája keresgélek, most nincs meg.


Köszi előre is.


2016. júl. 5. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez teljesen nonszensz, teljesen kizárt!
2016. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Komolyan gondolod, hogy ha bejelented, hogy klímát használsz, akkor majd annyira megörül az áramszolgáltató, hogy elengedi a számla majdnem felét, aminek a nagy részét amúgy a légkondi teszi ki? Ez kb olyan, hogy ha az autód 2500 ccm felett van, akkor minden 10000 Ft-os tankolásnál csak 6000-et kell fizetned. Látsz benne rációt? A szerelőd vagy egy gyökér, hogy ezzel szívat, vagy szimplán hülye.
2016. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha klimával fűtők, ennél sem tudtok ilyet?
2016. júl. 5. 20:59
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ennél sem. Bár nem tudom miért kérdezted mégegyszer. Vagy ez most más?
2016. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy azt mondták, hogy egy bizonyos típusú klímával 40%-ot lehet spórolni az áramszámlán egy másfajta fűtéshez képest?
2016. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 vatafak ***** válasza:
Ötöshöz csatlakoznék. Egy jó inverteres klímával lehet 40% ot spórolni a régi 'on-off' rendszerűekhez képest
2016. júl. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Van az úgynevezett H tarifa, aminél fűtési szezonban (október 15-április 15), a klímádhoz kedvezményes áron (asszem 25ft/kW körül) kapod az áramot. Tehát ez olyasmi mint anno a vezérelt áram, de ez csak a klímádhoz kapod fűtésre. Külön villanyóra kell hozzá és egy bizonyos hatékonyság felett kell lennie a klímának. Ezzel már jobban megéri fűteni, mint pl. gázzal.
2016. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Ja, egyébként itt van a link: [link]
2016. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Zzzoli ***** válasza:
33%
Ha elolvasod akkor rájössz hogy egyáltalán nem klímával való fűtésre vonatkozik a kedvezmény :-)
2016. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Miért is nem?
2016. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!