Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az indukciós főzőlapom kattog....

Az indukciós főzőlapom kattog. Ez normális?

Figyelt kérdés
Direkt indukciós főzőlaphoz való edényeket hasznlunk hozzá, de az elektronika kattog. Valószínűleg egy relé, ami ki-be kapcsolja a főzőlapot. A kattogás sűrűsége a főzési fokozattól függ. Mintha úgy oldaná meg a teljesítményszabályozást, hogy egy ideig bekapcsol, egy ideig ki. Szeretném tudni, hogy másnaki is így működik-e? Ez a normális működés? (Mert szerintem ha egy relé másodpercenként ki-be kapcsol, akkor az nem fog kibírni tíz évet.) Fagor márkájú. Írtam a forgalmazónak, de még csak válaszra sem méltattak.
2010. ápr. 18. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ki-be kapcsolgat, de azért nem másodpercenként. És arra ne is gondolj, hogy 10 évet kibír. A garancia lejárta után minden hét ajándék.
2010. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi indukciós főzőlapunkban van egy ventillátor. Most, hogy írtad ezt a kattogást, megnéztem. Úgylátszik, alulról szívja a levegőt, meg a sok szöszt, mert úgy nézett ki, mint a poszívó belseje. Elképzelhető nálad is, hogy beszívott valamit, és az kattog. Vagy csak önmagában a ventillátor. Egyszerűen leszedhető az alsó lap, így meg is lehet pucolni. Persze előbb húzd ki az áramból!
2010. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vadonat új, már az első perctől kezdve ezt csinálja. A ventillátor rendesen működik.
2010. ápr. 20. 16:35
 4/4 anonim válasza:
Electrolux, most vettem (2017, nov) hol kattog, hol nem, nem tudom mitől függ, általában csak akkor ha több is megy egyszerre, akkor kettőnél elkezdi felváltva adagolni az áramot, minden egyes kattintás után hol az egyiknél látszik, hogy forr, hol a másiknál. Van olyan is, amikor egynél is elkezdi. Nem tudom milyen logika alapján teszi, de nekem ez a XXI. sz.-ban kicsit gáz. Ettől függetlenül rendesen működik, nincs vele gond, de nem hiszem, hogy a mai világban ezt egy kattogó relével lehet csak megoldani. Azt sem hiszem, hogy egy ilyen mechanikus szerkezet sokáig bírná ezt a kapcsolgatást állandóan. Látom, hogy régi már a kérdés, de azért hátha idetéved még valaki.
2017. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!