Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv. A kávéfőzőnk nem melegíti...

Üdv. A kávéfőzőnk nem melegíti fel a vizet. Mi ment gallyra? Melyik alkatrészt kell kicserélnem?

Figyelt kérdés
Párom kávéfőzés után gőzölni szeretett volna. Amikor gőzölésre kapcsoltunk, elkezdett jönni a gép orrán száján a víz, szétfröcskölte a tejet és egy nagy pukkanással ért véget. Forró lett az egész gép, mintha túlmelegedett volna. Azóta a gép egyáltalán nem melegíti fel a vizet.(Rendszeresen tisztítva volt es van. Delonghi EC152.CD a típus.)
2016. aug. 28. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

- biztositékokat nézzétek át

- ha azok jók, akkor lehet gond a vezetékekkel és és csak nem jut el a fűtőbetétig az áram

- ha áramot kap a fűtőbetét, akkor a fűtés égett ki


De legelőször azt háritsátok el, hogy ömlik belőle a víz.

2016. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekünk is Delonghi van (EC8), 2010 végén vettem és idén májusig hetente csak 1-2x volt használva, amikor a párom szabadnapos volt és nálam, mert ő kávézik rendszeresen, én pedig csak vele. Persze amikor szabin volt, akkor naponta akár kétszer is főztünk vele, de összességében azt nem lehet mondani, hogy 5x365 főzés lement vele. Ehhez képest már a második évében a tejgőzölő szilikoncső bekrepált, emiatt akkoriban szántottam a netet, és sorban botlottam bele delongis betegségekbe, de főleg a kazán elromlásába. Mondtam is magamba, milyen jó, hogy nálunk ilyen nem jelentkezik, mert ritkábban van használva.

Megvettük (észak-Pestről mentünk Budafokra vagy hova) az új szilikont, de nem sokkal a később az is meghalt.

Most azért kavarok megint kávéfőző témában és ütköztem ebbe a kérdésbe, mert tegnap megadta magát a kazán is, nem fűti a vizet egyáltalán.

Olvasom, hogy nem muszáj ám szervizbe vinni, ha van kéznél valami speciális csavarhúzó készlet (mert nyilván olyanokkal van szerelve, hogy te magadtól nem tudod otthon megbütykölni), de a kazán önmagában is 5000 Ft, és akkor még vedd meg a szerszámokat is, szóval nem véletlenül van ez a kávéfőző, de az összes többi is 10.000 környékére beárazva...Én a büdös életben nem veszek ilyet, de talán még gépet sem, maradok a kotyogósnál. de most ezzel is bajom van, mert nagyjából holnap reggelig le kéne akasztanom valahonnan egy olyan kotyogóst, ami képes működni az indukcióson is, és nem horror az ára. Vett és vitt haza ma délben a párom egyet, a mágnes tapadt az aljára, de az indukciós mégis kikapcsolt, úgyhogy nekem meg ez a friss bajom :D Nincs kááávééé :D


[link]

2016. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is vissza tértem a kotyogóra. Vagy nem is kotyogó csak sima 2 személyes kávéfőző. Gázon főzöm és valami nagyon finom kávét lehet vele főzni. Úgyhogy nekem soha nem kell, akár milyen szuper gépnek mondják a kávégépeket.
2016. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meglett végül a probléma: Még korábban tönkrement a karban a tömítés, ami miatt nem nyomta át a vizet a karon a gép. A burkolat alatt szétcsúszott a gőzölő csöve és mikor gőzölni akartunk, a gép belsejébe ment a gőz, ami kivágta az egyik termosztátot. Rendeltem újat, kicseréltem, most melegíti a vizet, de szerintünk nem eléggé és a kávé sem az igazi, ellenben szar. Szóval fosok bele, nem vágom mi a baja, nézek újat. :/
2016. szept. 21. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!