Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Működhet a fritőz jégakksi...

Működhet a fritőz jégakksi nélkül?

Figyelt kérdés
Moulinex Toucan fritőzről van szó, a cucc alsó részén van egy fiók, ebbe kellene betenni egy téglatest alakú jégakksit, ami nincs meg. Az a kérdés, hogy vajon e nélkül károsodik a sütő, vagy mindegy?
2016. aug. 29. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt valamit benéztél. Olajsütőbe jégaksi???

Kb annyira kellhet bele, mint vizibiciklire a kenyérpirító!

2016. aug. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pára kondenz tartály.

Működik nélküle, csak elönti a sz@r.

2016. aug. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: gondolom te vagy itt a helikopter?

Néha azért kimész az utcára? Előfordul, hogy a netet néhány boldogító oldal mellett másra is használod?

Majd ha megtetted, meglátod, hogy milyen csodák vannak, még akkor is, ha te nem írtad alá a szabadalmukat.


Másodiknak: még csak ezt sem hinném, hiszen a mezei sütők is jól megvannak nélküle.


Illetve sajnos továbbra sincs válasz a kérdésemre.

2016. szept. 14. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Tíííísztelt kérdező.

Én mint világlátott, agyoniskolázott, széles látókőrű (stb.) általad ledeklarált (remélem ismered ezt a kifejezést) valaki, csak rászeretne vezetni a logikának arra a területére, hogy egy 1~2 KW áramfelvételű (ami tiszta ohmikus ellenállás, vagyis a 100 százaléka hővé alakul. Gondolom ezt Te is tudtad.) olajsütőbe miért is szerelnének jégakkut?

Tudom, ezzel megsértem az egódat, de kiszámolnád nekem hogy egy jégakku felmelegítéséhez mekkora teljesítményre van szükség?

Számoljunk a jégakkuban kb 2 dl -18 celziusz fokos vízzel.

Gondolom ez a számítás menni fog zsigerből, és a homlokodra fogsz csapni, hogy a fenébe! Ennek a szerencsétlennek igaza volt. 1 perc alatt elolvad az a "jégakku" (de még a műanyag is).

2016. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Másodiknak: még csak ezt sem hinném, hiszen a mezei sütők is jól megvannak nélküle."


Illetve sajnos továbbra sincs válasz a kérdésemre."


Kedves kérdező, elnézését kell kérnem, nem tértem ki a válaszommal teljes körűen az ön által feltett kérdésre.

Mint ahogyan már azt korábban említettem, és ön is utalást tett rá, valamennyi más készülékhez hasonlóan, ez az olajsütő is kifogástalanul működik jégakku nélkül. A jégakku hiánya a rendeltetésszerű használatát semmilyen mértékben nem befolyásolja, az elkészült ételek semmilyen tulajdonságára nincs befolyással. A készülékkel kapcsolatosan semmilyen káros hatást nem okoz.

Valóban, Önnek van igaza, a mezei sütők sem tartalmaznak kondenztartályt (se jégakkut) és mégis működnek.

Sajnos nem én tehetek róla, de ennek a modellnek a tervezője olyan balgaságot vett a fejébe, hogy a készüléken belül kialakít egy vízpára lecsapatásra szolgáló technikai megoldást, amely képes a sütés során felszabaduló gőz jelentős részét egy erre a célra kialakított (és a készülék alap tartozékaként forgalmazott) tartályba továbbítani a konyha légtere helyett. Onnan később highiénikus módon üríthető a produktum.

Az eredetileg áttetsző kék színű műanyag alkatrész teljes hiánya azonban szerencsére a sütés technikai részét nem módosítja semmiképpen, csupán az extra feladatát nem látja el megfelelően.

Egy másik Moulinex modell, a KE 4.43 is hasonló elrendezésű, ám ott már más funkciót kapott, melegen tartó rekeszként használható a már elkészített sültek számára.

2016. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!