Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a mosó-szárító gépekkel? (Egyben, mert külön mosó- és külön szárítógép nem fér el nálunk. )

Figyelt kérdés

Elsősorban a Whirlpoolt néztem ki, de egyéb típusokkal kapcsolatban is várom a tapasztalatokat.

Nem az anyagi rész érdekel (nagy fogyasztás stb. - ezzel tisztában vagyok), hanem hogy mennyire szárít jól, mennyire gyűri a ruhát, van-e valakinek valami praktikája, amit jó tudni, illetve tapasztaltatok-e negatív dolgokat, pl. rossz illatú ruha stb.


2010. ápr. 21. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy biztos: csak a kimosott ruha felét tudja leszárítani. Tehát vagy kipakolsz belőle, vagy eleve féltöltettel mosol. Jó tudni azt is, hogy a szárítás időtartama kb. 1.5-2 óra. Praktikusan csak akkor érdemes használni a funkciót, ha valami hamar kell, mert lemosni egy adagot, a felét kiszedni, a másik felét szárítani 2 óra hosszat, majd a maradékot majdnem ugyanennyit, nos ez meglehetősen időrabló. Ha nincs teletömve, csak a ruhafélének megadott mennyiség van benne akkor elvileg nem gyűri, de érdemes nem csont szárazra csinálni, hanem egy kicsit maradjon nyirkos (éppen hogy csak) és felakasztani, akkor kilógja magát a ruha. Legtöbb ismerősöm aki vett ilyet, a kicsi gyerek miatt vette, és ahogy múlt a nagy ruhafelhasználás, szépen lassan elhagyták a szárító használatát. :)
2010. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A lakásban nem száradnak a ruhák, még 4 nap múlva is nyirkosak, magas a páratartalom (hiába szellőztetünk), az ajtónál penészedik a fal a párától. (Új építésű lakás.) Szabadba nem tudok teregetni.

Kell valami megoldást találnom...

2010. ápr. 21. 16:02
 3/10 A kérdező kommentje:
De köszönöm a választ.
2010. ápr. 21. 16:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem elleneztem a dolgot, csak elmondtam, amit én tudok erről. :) A választás természetesen a Tiéd. :)
2010. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A párakivezetésről így is gondoskodni kell, mert szárítógép használatakor a lakásban a páratartalom nagyobb lesz!

Tehát vagy intenzívebb szellőztetés, vagy a szárítógépből kijövő pára kivezetése a szabadba!

2010. ápr. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kombinált mosó-szárító gépeknél nincs párakivezetés. Kondenzációs technológiával lecsapatja a párát, és a kivezető csövön üríti víz formájában.
2010. ápr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A csövet be lehet kötni oda, ahol a mosógépből megy el a víz? Köszönöm.
2010. ápr. 22. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy 2 csöve van mint a mosógépnek. :) Egyiken bejön a víz, a másikon meg ki. Tehát a lecsapódott pára(kondenzvíz) is ugyanazon megy ki mint a mosólé.
2010. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz! Gondolom, látszik, hogy nem vagyok egy műszaki zseni! :)
2010. ápr. 22. 15:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Gond egy szál se, segítünk, ha tudunk. :)
2010. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!