Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A felültöltős mosógépek miért...

A felültöltős mosógépek miért drágábbak ennyivel, mint az elöltöltősök?

Figyelt kérdés
Oké, hogy kevesebb helyet foglal, de csak ez az ok? Nem 1-2 ezer forintról van szó, hanem több 10K-s nagyságrendről. Az elöl töltős 50-60 között kezdődik, a felültöltős meg még a legolcsóbb helyen is 70-75 ezernél.

2016. szept. 1. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakembertől tudom, hogy az elöltöltősek életkora 2-3 év, szerencsés esetben kicsit több, és nem javíthatók. Az felül töltősek 1-2 évvel tovább bírják, de ezek sem javíthatók. Már amiket most lehet kapni.
2016. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját kútfőből írom, hogy a mi felültöltősünk 10 éve van meg, és már használtan kaptuk a fiamtól, mert nekik 2 gépük volt. Javítva még nem volt.
2016. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen jobb!Pl a dob két helyen van csapágyazva és tovább bírja.A mi Mosogépünk kb 10éves és semmi baja sem volt...
2016. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert több anyag kell beléjük, viszont kisebb a dob-térfogatuk.

A dobjuk mind a két oldalról zárt, 2 dob-csapágy kell bele, bonyolultabb betöltő ajtó (dupla ajtó), bonyolultabb mosószer adagoló.

2016. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2016. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Édekes, hogy a legtöbben azt írják, hogy tartósabbak a felültöltős gépek...

Energomat mosógép után 12 évig bírta egy elöltöltős Whirlpool gép: egyszer sem látta szerelő! Csak annyi volt a baja, hogy belül a nyomócső, ami elágazik 3-4 felé, az egyik eldurrant, és folyt ki belőle a víz... még hónapokon keresztül úgy mostam vele, hogy zuhanycsővel töltöttem a vizet bele megfelelő vízszintig...mivel 12 éves volt, inkább újat vettem és amúgy is rossz tapasztalatok vannak a szerelőkkel.


Utána, egy LG elöltöltőset vettem(kijelzős, inverter motor, töltetérzékelő stb...), már 6. éve használom. Szerelő nem látta szintén. Heti 5 mosás az átlag.

Haveroméknak kb.10 éves LG-je lehet, szintén elöltöltős, szerelő nem látta még.


Jól megvannak csinálva ezek a gépek, a 10 évet biztosan kiszolgálja egy minőségi gép szerelő nélkül.

2016. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!