Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a legjobb elektromos...

Melyik a legjobb elektromos kukta?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve van egy 5 literes Avair kuktám, amellyel eddig meg voltam elégedve, de lassan érik a cserére.

A legfontosabb kifogásom ez ellen az, hogy miután felfűtött, és elérte a maximális gőznyomást, a gőz jön ki belőle. Nem értem, miért nem lehet megoldani ezeket úgy, hogy egyáltalán ne eresszenek ki gőzt, vagy csak nagyon minimálisat.

Ha én mérnök lennék, biztosan ki tudnám számítani, hogy mikor kell ki-bekapcsolniuk a fűtőszálaknak, vagy mikor kell lekapcsolni őket, hogy ne engedjen a kukta gőzt a szabadba, mert így sajnos ez is telegőzöli a lakást, ami télen problémát okoz.



2016. okt. 24. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a kukta úgy működik helyesen.

Ha tisztában lennél a termodinamika alapjaival tudnád, hogy a nyomás, és a forráspont összefügg. A kukta tetején levő szeleppel szabályozzák, hogy a benne levő víz mindig kb 130-160 (most csak írtam egy hőfokot) fokon forrjon. Ha teljesen lezárnák a rendszert, lehetetlen lenne az egész edényben egyenletes nyomás mellett egyenletes hőmérsékletet biztosítani. Sőt azt még laboratóriumi körülmények között is macerás.

2016. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mellébeszélsz, szerintem el sem olvastad a kérdésem rendesen.
2016. okt. 26. 02:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennél egyszerűbben nem tudom leírni a kukta működését. Mindegyik folyamatosan ereszti a gőzt. Ha teljesen zárt, nagynyomású rendszer lenne, azt időszakosan a kazánfelügyeletnek ellenőrizni kellene. De ennek te is utána tudsz nézni.
2016. okt. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jaj, ne fárassz már!

Arról van szó, hogy egy adott – nem a maximális – nyomás elérésekor a fűtést minimálisra le kell venni, úgy ahogy bárki, mindenféle mérnöki oklevél nélkül (bár nekem az is van, meg a fizikából sem vagyok hülye - na tessék!) megteszi. A minimális fűtés azért kell, hogy a nyomás és vele együtt a hőmérséklet ne csökkenjen, tartsa a szintet a megadott ideig.

Ha nagyon akarnám, megcsinálnám én, de mindent nem tehetek én logikussá, értelmessé. Adtam ötletet eleget eddig is.

2016. okt. 27. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!