Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ezen a mosógépen "Whirlpool...

Ezen a mosógépen "Whirlpool TDLR 55110" van felezőprogram, úgy értem, ami csak 1-1,5 óráig mos kb?

Figyelt kérdés

A régi mosógép cserére szorúl, mert már elég régi, a pontos típusát, azt nem tudom, de azon van olyan program ami csak 1 óráig, vagy fél program, most nem értek annyira hozzá, de én mindíg félprogramon mostam rajta amióta csak megvan és ugy is nagyon szépen kimosott, mert vannak olyan mosógépek amin nincs félprogram és majd 3 óra hosszat most :S :S


Na ezt el akarom kerülni nagy ívben mert nincsenek nagyon piszkos ruháim, meg kisgyerek sincs, és semmi szükség nincs arra h 3 óráig menjen egy mosógép a frászt kapnánk tőle!


Ezért is kérdezném meg valakitől, hogy aki ismeri a fent emlitett mosógépet, webáruházakban neztem a leírását, de megmondom őszintén nem nagyon értek hozzá, ezert is kérlek benneteket segítsetek, tehát a lényeg, az lenne, hogy ezen a mosógépen van-e olyan program ami csak max 1-1,5 óráig most nem tovább!

Köszi!



2016. okt. 31. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


tessék, itt van a használati utasítása, itt minden programot át tudsz nézni. eszerint van rajta gyors menü is.

2016. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is most vettem mosógépet és egy Zanussi ZWY61004WA felültöltőset vásároltam a márkaboltból, ezen van időfelező funkció, amivel 1,5 h lesz a 3 h pamutmosás funkció. Nagyon hasonló egyébként paramétereiben a feni Whirlpool-hoz, az ára is egyezik a 3 évre kiterjesztett garanciát vásárolva (90 000 Ft).


Viszont nincs rajta vegyes program, ami a Whirlpoolon van, ill. a Whirlpool-ra 4 év garit adnak. A Zanussival én rendszerint a pamut programmal mosok vegyes ruhaneműt, gondom nincs vele.


Én még a plusz öblítés funkciót szoktam használni, főleg fehérneműnél, ágyneműnél.


A Whirlpool kicsit jobb energiaosztály, A+ helyett A++.


Megmondom, miért a Zanussit választottam, a Zanussinak nem az ajtóba van építve a mosóporadagolója, hanem alatta van a dob fölött. Nekem nem tettszett az ajóba épített mosóporadagoló. Sokan írták, hogy felnyitásnál víz folyik ki belőle és hogy az ajtó gyorsan elkorrodál miatta. Ill. nekem eleve nem tettszett ez a konstrukció, megnéztem boltban, felnyitottam, nem jött be.


Elvileg a Whirlpool motorja modernebb, nem szénkefés, de ezt sem írják, csak az 5 év motor gariból következtetek rá (a Zanussi motorja még szénkefés).


[link]


Elolvastam, amit írnak, de nem írják sehol az időfelezőt. Meg kellene nézni boltban élőben, vagy megkérdezni a márka képviseletet e-mailban!


Jó tanács.: Csak a márkaboltból rendelj, még akkor is, ha 10000 Ft-al így drágább lesz! Sohase az internettes áruházak legjobb találatait "üsd le"! Nem éri meg, újracsomagolt terméket adhatnak el neked...


Szállítás során mindig nézd meg, ott van-e a garanciajegy a gyári garanciával! Továbbá nézd körül a gépet, ill. a csomagolást. Ha sárülést észlelsz, azt azonnal vezettesd be a szállítólevélbe!


Ha hiányos (pl. nem az ígért gyári garancia van mellette, hanem 3. cégtől származó), vagy sérült a mosógép, egyszerűen ne vedd át, ehhez jogod van és semmilyen következménye nem lehet!


A márkaboltok általában korrektek.


Picit fura, hogy ezt a típust, így 4 év garival nyomják, nem szoktak ennyi gyári garanciát adni ebben az árkategóriában, kicsit olyan érzést ad ez, hogy nagyon szabadulni akarnak ettől a készlettől...

Mindennek oka van.

Ettől függetlenül, szerintem jó választás lehet a gép.


ui.: A Whirlpoolban van valami 6. érzék funkció, nem tudom, ez pontosan mit jelent, mennyit segít. Ebben az árkategóriában csodák nincsenek, szerintem annál jobb, minél egyszerűbb az elektronika.


Még egyszer: amit kérdezel, nem lehet megállapítani, meg kellene érdeklődni személyesen, vagy telefonon, esetleg e-mailben.

2016. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.: "“Gyors” gomb

Gyorsabb mosást tesz lehetővé a program időtartamának

lerövidítésével.

Kisebb mennyiségű ruhanemű, vagy csak enyhén

szennyezett ruhanemű esetén javasolt."


Jól írja az első, VAN rajta ilyen opció.


Viszont, ahogy olvasom, itt is, csak a pamut programra használható, a vegyes programnál ("Napi töltet") az időrövidítés le van tiltva (de nincs is rá szükség, mivel ez egy 1 h program).


Ugyanakkor a vegyes program 55% dob töltettel 1 h ideig most 40 Celsius fokon, tehát ez egy olyan plusz funkció, ami pont jó lesz neked és az én Zanussimból hiányzik. Ez egy jó funkció, praktikus!


A Pamut 40 fokos 2:45-ről 1:30-ra rövidíthető, ez ugyanolyan, mint a fenti Zanussi gépnél.

Nekem az erősen izzadt -de mással nem szennyezett- ruhákat 1:30 alatt a Zanussi nem mossa ki tökéletesen.


Bevallom én kb. 4 kg pamut/vegyes szálast 40 fokon 2 h 50 percig szoktam mosni, kb. 80 mL Tomi color mosógéllel.

A felező funkciót nem nagyon használom, hogy tiszták legyenek a ruhák.


Mind a Whirlpool, mind a Zanussi dobtérfogata 42 L.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 4,2 kg ruha fér be száraz pamut, ill. vegyes szálas cuccokból (mérlegen mértem).


Az 5,5 és 6,0 kg KAMU, nem igaz, ráírja a gyártó, de ennyit egy 42 L-es gép SOHASEM fog tudni kimosni! Bele sem fér fizikailag!


Kb. 4 kg száraz ruhanemű egyidejű mosására alkalmasak ezek a 42 L-es dobok.

2016. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Még egyszer: amit kérdezel, nem lehet megállapítani, meg kellene érdeklődni személyesen, vagy telefonon, esetleg e-mailben."


miért ne lehetne megállapítani? Ott van abban a táblázatban, amit az első válaszban linkeltem. Van rajta gyors program, de nem felező.

2016. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4.: A 3. válaszomban, ha majd olvasod én is rájöttem, hogy van. Egyébként a Zanussi sem felezőnek hívja, hanem gyorsmosás opciónak, de valójában egy időfelező.
2016. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

:)

pont egyszerre írtuk :)

2016. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!