Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 4.8v 1500mA -os akksit mekkora...

T.Sándor kérdése:

4.8v 1500mA -os akksit mekkora feszültséggel illetve áramerősséggel lehet tölteni?

Figyelt kérdés
Karcher k 55 seprűhöz kellene egy töltő,az eredeti nincs meg

2016. dec. 20. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

5V és a kapacitás tizedétől, tehát 150 mA-tól nem lehet baja.

Amúgy Li-ion vagy NiMH akksi?

2016. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Egy mobiltetefon töltő éppen megteszi...
2016. dec. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5 volttal semmit nem tölt rajta. Nem jó hozzá.

Gondolom jófajta költséghatékony készülék (nem neked, a gyártónak) nincs szó semmiféle intelligens töltésszabályzásról, valami buta C/10-es töltése lehet, este bedugod,reggelre kész.

A leírása szerint ezt tudja a töltője:

Üzemidő teljes akkufeltöltésnél (függ a

padlóburkolattól) max. 30min

Munkafeszültség akku 4,8V

Töltési idő üres akkunál 14h

A töltőkészülék feszültsége 5,8V

Töltőáram 130mA

Akku típus NiMH


Ebben a pillanatban van egy apróhirdetés, amiben neked pont jó töltők vannak:

[link]


Az egyik hosszú töltésre, éjjelre, a másik (500mA) ha ránézel, és kihúzod amikor elkezd az akkupakk melegedni, viszont 4 óra alatt feltölti.

2016. dec. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A mobiltelefon akkutöltője 5V körüli akku töltésére alkalmas.( Valójában az üresjárati feszültsége 6V körüli, és éppen az 1000-2500 mA közötti akkuk töltésére méretezték. Nem tudom, miért kellett ezért lepontozni az én javaslatomat? Én biztosan ezzel oldanám meg ..., mivel van belőle legalább 5 darab... Összesen 2 forrasztás...
2016. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért kellett lepontozni, mert nem igaz. Lepontoztam ezt a válaszodat is, remélem más is le fogja.

A mobiltelefonok 99%-a már mini vagy micro USB csatlakozós töltőt használ. A töltők pedig kapcsolóüzemű stabilizált áramkörök, 5V+- 5%, vagy még pontosabb feszültségtartással.

A trafós, egyenirányító hidas pufferkondis töltő kb. a Nokia 3410 telefonnal együtt kihalt. Nincs olyan a mai töltőknél, hogy üresjárati feszültség, mivel stabilizált tápokról van szó. A töltésszabályzást a telefon végzi.

A válaszod tehát 0% hasznosságú. 5 voltos töltő legfeljebb 20%.ig tudja "feltölteni" a 4 cellás pakkot.


Írhattam volna a kérdezőnek olyan speciális töltőt is, amit _valóban_ NiMH akkuk közvetlen töltéséhez feljesztettek (ellentétben a telefontöltővel), de annak az ára összemárhető az akkus padlótisztító árával.

Áramgenerátoros töltő, több változatban kapható, 3-6 celláig, 4-10 celláig terjedő akkupakkokhoz. Állandó áramú töltés közben a pakk feszültségét figyeli. A töltés végén bekövetkező deltaU-nak nevezett feszültség-visszaesést figyeli, és leállítja a töltést, átáll csepptöltésre. Linket nem írok, mert reklám lenne és törölnék a hsz.-t. A töltőáram viszonylag magas, de az automatikus töltés-leállítás miatt nem káros.

2016. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!