Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az elektromos láncfűrész...

Az elektromos láncfűrész levághatja a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Régi, kapcsolóhoz hasonló biztosítékaink vannak, rövidzár esetén lekapcsol, baj elhárítása után vissza lehet kapcsolni.


Pár napja fűrészeltem este, égett minden lámpa, egyszer csak sötét lett minden, levágódott a biztosíték. Éppen a fűrésznek adtam gázt, bekapcsolt épp a motorja. Létezik, hogy a 2000 wattos fűrész vágta le a biztit, mert nagy volt a terhelés?



2016. dec. 30. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
le
2016. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, mert az indulási áramfelvétel sokkal nagyobb mint az üzemi teljesitmény
2016. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Óvatosan indítsd.

Főleg ha kint volt a gép hidegen.

2016. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj ezekkel az elektromos fűrészekkel, hogy a benzineshez hasonlítva ennek nincsen alapjárata. Míg a benzines akkor is jár, ha nem vágnak éppen vele, addig az elektromos az csak akkor megy, ha vágnak vele, maga a gáz az egy kapcsoló ami zárja az áramkört, ha benyomják. Tehát ha mondjuk éppen helyet kell csinálni, pakolni, mozgatni kell a fát akkor nem megy a fűrész és egyedül is szoktam fát vágni, tehát rengetegszer ,,kapcsolom" ki- be a fűrészt.
2016. dec. 30. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Le. Meg a kezedet is. :P
2016. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Le, csak kimegy az éle.
2016. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy nincs alapjárata, az jó, ugyanis nem fogyaszt, ha épp nem csinálsz semmit vele.


Kérdés, hogy mekkora biztosíték van, és mekkora terhelések vannak rajta a fűrészen kívül.

Ugye 2000 W az durván 9 amper, de ahogy írták, induláskor többet is felvehet. Tehát egy 10 amperes biztit akár egyedül a fűrész is képes lekapcsolni.

2016. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azon kívül akkor 4 db lámpa volt felkapcsolva (mivel este volt), de mind átlag 5 wattos led. Azt hiszem, hogy 10 amperes a bizti.
2016. dec. 30. 22:06
 9/10 anonim válasza:

Nem B típusú biztosíték van ott véletlenül?

Mert az gyorsleoldó. Egy C-s 10-est nem valószínű hogy le fog verni a 2000 wattos motor.

2017. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de egy atomrégi biztosíték meg az udvar azon a részén én húztam ki a villanyt, előfordulhat, hogy a kapcsolások terhelés közben össze érnek valahol és rövidzár miatt megy ki a villany.
2017. febr. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!