Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi kellene ahhoz, hogy egy...

Pintér László kérdése:

Mi kellene ahhoz, hogy egy ilyen gépet csináljak?

Figyelt kérdés
Nos, arról lenne szó, hogy szeretnék, vagyis kíváncsiságból szeretnék egy olyan kistraktort csinálni, aminél nem a benzinmotor hajtja magát a gépet, hanem az egy generátort, ami egy villanymotort , és az hajtja majd a gépet. :D Kb mint néhány vonatnál. Noss a motor már adott, de milyen generátor és milyen villanymotor kellene hozzá? Amihez tud elég egyen irányú áramot generálni a generátor, és elég erős. Gondolom ez a kettő kell, de még valami amivel a villanymotor fordulatát lehessen szabályozni? Irányát? Ezekhez elég egy tekerős szabályozót meg egy pólus váltó? Vagy mi, mert Én ehhez teljesen buta vagyok, de érdekelne. :D Hozzáértek válaszát előre is köszönöm szépen!

2017. jan. 22. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne fáraszd magad ilyesmivel, teljesen fölösleges. Ilyesmit úgy érdemes csinálni, hogy valami halvány fingja azért van róla az embernek hogy mi az amit csinál.
2017. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szirty ***** válasza:

Szerintem is valami egyszerűbbel kezdd, hogy legalább a sikerélmény esélye meglegyen!


Ez nem olyan mint a recept hogy kell hozzá benzinmotor 1 db, generátor 1db, szabályzó 1db, DC motor egy db.

Összerakom és megy.

Valamilyen szinten, legalább blöff szinten méretezni, tervezni kell, különben nem fog működni, vagy nagyon nem úgy ahogy elképzelted.

2017. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 veterán vas ***** válasza:
56%

Magyarországon, a teljesen tájékozatlan amatőrök által -kíváncsiságból épített- villanymotor hajtású kistraktorok darabszáma meglehetősen kicsi.

Olyan, melyik még üzembiztosan működik is, az pedig nulla.

Ezen statisztika ismeretében, erősen lebeszélnélek a fenti tevékenységről. :)

2017. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pusztán a kíváncsiság hajt, olyan sok veszítenivalóm nincs. :D Akkor aki ért hozzá, az tudna mondani konkrét dolgokat lebeszélésen kívül? :D
2017. jan. 22. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:

"olyan sok veszítenivalóm nincs"

Csak az időd, a belefektetett energiád, valamint a pénzed.

2017. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pontosan, annyit pont megér számomra.
2017. jan. 22. 18:55
 7/14 Szirty ***** válasza:

"Csak az időd, a belefektetett energiád, valamint a pénzed."


Valamint a válaszolók ideje, mert az egy mondatos kérdésre száz oldallal lehetne válaszolni, de az sem menne át valószínűleg.

2017. jan. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egen, mert egyszerűbb írni egy: "úgysem fog sikerülni"-t, vagy éppen egy "csak a pénzed , az energiád, és számtalan hímivarsejted bánja"-t ja meg természetesen a "hülye vagy hozzá, mint szódás a lovát" kifejezések. De kérdem Én teljes tisztelettel itt a nagyérdeműt: A kérdésemre hány, értelmes, segítőkész , kérdésemre felelő válasz érkezett? Lehet Én vagyok rossz matekból, de Nálam nulla az eredmény. Szóval most még az előzőnél is nagyobb tisztelettel övezett monológomban arra kérek mindenkit, hogy aki nem tud érdemben segíteni, az ne válaszoljon, mert annak nincs semmi értelme. :D Ha lebeszélő válaszokat akarok kapni, akkor bemegyek a helyi kocsmába beszélgetni a "bútorokkal". Tőlük várok ilyen válaszokat. A 21. században egy direkt kérdéseknek a megválaszolásának céljából létrejött oldalon, miért nem kapok soha érdemleges választ? Lehetne az oldal címe: Gyakori kérdések, rohadt ritka válaszok. Vagy akármi ennél szellemesebb, vagy vulgárisabb.... Na mindegy... De még annyit így utólag azért hozzáfűznék kiegészítés képen, hogy inkább csak azok válaszát várom, akik szívesen segítenek. (( a fogalmazásomban fellelhető hibákért meg elnézésért esedezem, csak meló közben firkálok. )) Ja és persze, a lemaradhatatlan: Köszönöm szépen előre, minden segítő választ! :) Csók-Puszi-Rock n' Roll!
2017. jan. 23. 09:02
 9/14 veterán vas ***** válasza:
100%

Na végre van egy értékelhető közös pont: a rock n' roll! ;)


Szóval:

Előre jelzem, nem egy újabb lebeszélő okoskodást akarok elővezetni. Azt próbálom Veled megértetni, hogy miért kapsz számodra "értékelhetetlen" válaszokat?

Miután ilyen irányú műszaki ismereteidet úgy jellemezted: "ehhez teljesen buta vagyok", valószínű, amolyan hobby-barkács megoldásokat vársz a válaszadóktól. Bizonyára örülnél egy ilyesmi válasznak: végy egy Lada generátort, az X. kivezetését kösd össze egy Hajdú centrifuga Y. pntjával -tegyél párhuzamosan két 300mF.-os kondit, majd a kihajtás ékszíjtárcsát, 3:1 arányú áttétellel vidd le egy trabant váltó fixre hegesztett diffijéhez.

(naja, hogy ez baromság, csak a szemléletesség kedvéért írtam)

Szóval ez számodra így lenne érthető, csakhogy egy ilyen gép/berendezés elkészítése, komolyabb ismereteket igényel. Először is tudnod kell(ene)alapvető fizikai törvényszerűségeket, képleteket, átlátni/fölismerni ezek összefüggéseit. Majd amikor a konkrét berendezés megtervezésére kerülne a sor, akkor pedig bonyolult számítások és kísérletezések után juthatnál el a végeredményig.

Van aki egy életen keresztül csak ezzel foglalkozik, és mégsem jutott el oda, hogy egy unalmas téli délutánon, pik-pakk, összedobjon villanymotoros traktort.

Szóval, nem beszéllek le, de gondolkozz el a fentieken..... ;)

2017. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én ezt teljes mértékben értem, ellenben érdekel a dolog. Az hogy valamihez nem értek, nem jelenti azt, hogy ne is tanuljam meg, vagy ne próbáljam meg. Aki nem tud valamit, és megkérdezi, az öt percig buta, ellenben aki sohasem kérdezi meg, az örökké az marad. Szóval ez Engem nagyon érdekelne, és bár nincs meg hozzá a kellő elméleti tudás, ezért kértem segítséget. :D Nem tervezem, hogy majd egy Mars járó lesz belőle, ilyen-olyan precíz munkával kivitelezett dolog. Ha tud gurulni 5 km/órával kb negyedóráig és nem gyullad/ég le/robban fel /szidja az anyámat, akkor már megérte. :D 1 hetet melózom, 1 hetet pihenek. Quoadból tavaly csináltunk kis traktort és nagyon megtetszett, de szerkezetileg kb elölről kell kezdeni az építését, mert a lehető legegyszerűbb, leggyorsabb módon akartuk megcsinálni, aminek meg is lett az eredménye, és ha már úgyis a nulláról kezdeném, akkor pár plusz csalafintaságot vinnék bele. A barkács és kreatív énemnek meg egész jó táptalaj volna egy ilyen gyakorlás. Legrosszabb esetben nem fog lenni egy ilyen kis traktorom, de ha Neki sem állok, meg se próbálom, akkor sem lesz. Szóval a legnagyobb bukásom annyi, mintha Neki sem álltam volna. :D Ennyit meg megér végeredményében.
2017. jan. 23. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!