Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi kellene ahhoz, hogy egy...

Pintér László kérdése:

Mi kellene ahhoz, hogy egy ilyen gépet csináljak?

Figyelt kérdés
Nos, arról lenne szó, hogy szeretnék, vagyis kíváncsiságból szeretnék egy olyan kistraktort csinálni, aminél nem a benzinmotor hajtja magát a gépet, hanem az egy generátort, ami egy villanymotort , és az hajtja majd a gépet. :D Kb mint néhány vonatnál. Noss a motor már adott, de milyen generátor és milyen villanymotor kellene hozzá? Amihez tud elég egyen irányú áramot generálni a generátor, és elég erős. Gondolom ez a kettő kell, de még valami amivel a villanymotor fordulatát lehessen szabályozni? Irányát? Ezekhez elég egy tekerős szabályozót meg egy pólus váltó? Vagy mi, mert Én ehhez teljesen buta vagyok, de érdekelne. :D Hozzáértek válaszát előre is köszönöm szépen!

2017. jan. 22. 13:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez lemaradt: Köszönöm szépen a segítő választ! :)
2017. jan. 23. 14:48
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a gondunk hogy nem érezzük benned a lelkesedést, hanem nem érezzük benned azt a hátteret/alapot, ami egy ehhez hasonló projecthez elengedhetetlen. Ide értendő a fizika, villamosság és elektronika ismeretek (feltételezzük hogy flexelni meg fűrészelni már félprofesszionális szinten tudsz.

A NASA is bizonyára hasonlóan reagálna ha azzal fordulnák hozzájuk hogy egy magam építette rakétával szeretnék röpdösni, de jó lenne ha elmagyaráznák hogy kell, mert gőzöm sincs, de nagyon szeretném.

2017. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 veterán vas ***** válasza:

A fölösleges körbemagyarázkodások után, nézzük meg még egyszer!

A kérdés:

Mi kellene ahhoz, hogy egy ilyen gépet csináljak?

A válasz:

Hozzáértés, pénz, türelem, kreativitás, idő, kitartás, kézügyesség......


Rossz hír:

Egyiket sem tudunk küldeni. ;)

2017. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szirty ***** válasza:

Üdvözletem!


Én mondjuk nem írtam hogy nem értesz hozzá, de azt igen hogy értened kell hozzá.

Az előbbiről fogalmam sincs, az utóbbi bizonyos!


"A kérdésemre hány, értelmes, segítőkész , kérdésemre felelő válasz érkezett?"


Több ilyen is érkezett, csak máshogy kategorizáltad. Sajnos nagyon jellemző az itt kérdezőkre, hogy csak a számukra kedvező választ értékelik hasznosnak. (akinek nem inge...)


"aki nem tud érdemben segíteni, az ne válaszoljon"


Később kiderülhet az is, hogy aki lebeszélt róla az nyújtotta a legnagyobb segítséget. Hidd el, benne van a pakliban. :)

2017. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!