Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek új Bosch mosógépet...

Szerintetek új Bosch mosógépet vagy használt Miele gépet vásároljak?

Figyelt kérdés

A keret 80-100 ezer körül Boschból a WAB20061BY típusszámú gépet néztem ki, Mielénél nincs konkrét kinézett típusom mielegepek.hu-ról vagy más hasonló helyről venném. Miele mellett szól, hogy minőségi mosógép, de viszont, hogy használt nem tudom milyen állapotban van, tömítések, csapágy milyen állapotban lehet mindamellett a helyi, vidéki mosógépszerelő (akihez eltudnám vinni) életében nem látott még Miele gépet és Bosch vagy Siemensekhez vannak szerszámai, alkatrészei.

Ti a helyemben melyiket választanátok?



2017. jan. 22. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Újat vegyél

[link]

2017. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és köss rá garancia biztosítást!
2017. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat! :)
2017. jan. 22. 14:53
 4/7 anonim válasza:
Én csakis a Mielét venném.
2017. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Használt gépek közül szerintem csak és kizárólag felújított Miele-t érdemes venni pl. a mielegepek.hu vagy mielegepek-gyor.hu szerelőitől. Ők valóban felújítják teljesen az egyébként baromira pöpec esztétikai állapotban is lévő külföldről behozott használt gépeket: kopó alkatrészek cseréje - csapágyak, szimmering, lengéscsillapítók, szénkefék, ékszíj, stb cseréje, teljes körű átvizsgálás, szétszedés, megtisztítás, egy év garancia és garancia utáni szervizelés lehetősége, minden géphez elérhető pótalkatrészek. Más sufni szerelőtől vagy magánszemélytől viszont eléggé lutri venni, mert nem biztos, hogy rendesen átnézik (az egész üstöt szétszerelni elég macerás es hosszas munka, lehet kifingó félben van a csapágy, és tele van belül dzsuvával vagy penésszel), nyilván ki lehet fogni úgy is jót, újabb, nagyobb tudású típusokat is, ráadásul nagyon olcsón, ez csábító lehet, de meg is lehet szívni. Mielegépes szakiknál 70-200 ezer Ft-os árkategóriában mozognak a mosógépek típustól függően. A 70 ezres a legalapabb régi típus felújítva, ami pl. Jófogáson egy sima eladónál, kitudja milyen állapotban, garancia, házhozszállítás és beüzemelés nélkül kb 30 ezer.


Én mikor döntés előtt álltam, hogy új mosógépet vegyek e, vagy felújított Mielet, én az utóbbi mellett döntöttem, mert még mindig több bizodalmam van benne, mint a mai gyártású gépekben. Ez egy prémium márka, dimenziókkal jobb anyagokból összerakva.

2021. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Bosch az jó, minőségi - mármint ezt a fogyasztói társadalom "tervezett elavulás" keretei között kell értelmezni, például a Bosch-ok alig javíthatóak. Jó döntés.


Viszont összességében nem egyértelmű dilemma, egy felújított használt Miele jobb vásár lehet megbízható forrásból. Sokkal-sokkal minőségibbek, mint a többi márka.



Amúgy jó kis csapda, hogy 'utolsó válasz' szerint rendezem a kérdéseket... A kérdező 4 év alatt csak döntött és megvette a mosógépet. :D

2021. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hát jah, a kérdező számára biztosan nem aktuális már, azok számára viszont talán hasznos infó lehet, akik a jövőben vacilálnának majd ilyen kérdéseken :) sok helyen olvastam, hogy használt gépeket semmiképp ne vegyünk, alapjáraton tényleg nem javasolt, de a Miele esetében talán ez azért kivétel, mert 20-30 éves gépek is prímán javíthatóak, felujíthatóak, kaphatóak hozzájuk alkatrészek és ha megbízható forrásból veszi az ember hosszú évekig jó szolgálatot tehet akár egy alapból idős 10-20 éves gép is. Manapság a mosógépes fórumokon azt látni, hogy az új gyártású más márkájú gépek finganak ki 3 év után, vagy folyamatosan meghibásodnak, és hiába él a gari, a szerviz egy szívás.


Egyébként régebben valószínűleg jobb gépeket gyártott a többi márka is, anyám siemens gépe 15 év körüli lehet, de hát visszamenni az időben nem tudok és megvenni azt. Whirlpool sem volt állítólag olyan fos régen. De mostanság egy csúcskategóriás nem mielet sem mernék megvenni, de legújabb Mielet se (már ha lenne rá pénzem :D) mert abban sem vagyok már biztos, hogy teljesen ugyanaz a minőség, mint anno. Nagyobb a bizalmam a régen gyártott dolgokban.


Ha valakinek fontosabb szempont a sok okos funkció, meg az A++++ szürreálisan kevés vízzel mosás, eco program meg érintőképernyő, designos kinézet, mint a mosás minősége maga, illetve a gép megbízhatósága, akkor ne régi Miele válasszon. Az én szempontjainak viszont pont az felel meg. Mindenki el tudja dönteni mire van szüksége.

2021. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!