Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől lehet elektromos zaj a...

Mitől lehet elektromos zaj a házban?

Figyelt kérdés

Na szóval az volna a problémám hogy akármilyen elektromos készülék a lahásban ami a konektorba van dugva es van hangszórója elkezd zúgni,búgni,recsegni,sziszegni ha megy valami nagy tejesítményü dolog a lakásban.

Ez alatt értem a porszívot,mosogépet,mikrót,elektromos tüzhelyet,ventillátort és stb...

Ez csak mostanában van így kb 2-3 hete de nem tudom hogyan lehet megszüntetni mert nagyon idegesítő tud lenni.

A minap halgattam a zenét és egyszercsak elkezdett zúgni a hangfal (logitech z333)

És ez igy szokott lenni a tv-vel is.

Régen volt olyan is hogy valaki hívott telefonon és akkor kezdett el minden zúgni meg búgni es mikor felvettem abbahagyták.


Az érdekelne hogy mitöl van ez?

Hibásak a készülékel,vagy a hálozattal van baj?

És ilyenkor kit kell hívni ? Mármint milyen szakembert?

Előre is köszi mindenkinek!


(Helyesírási hibákért bocsi)



2017. febr. 3. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt a regényem, készülj.


Én, mint hozzá nem értő, de hasonló helyzetben járó annyit tudok neked mondani, hogy az erősítő a 2.1-ben felfogja és erősíti azokat a hullámokat is, amiket nem direkt a 2.1-re küldesz. A telefon rádió hullámai a legjobb példa, azt a "jelenséget" biztosan mindenki ismeri.

Nekem is szokott zúgni. Vennem kellet egy stabilizátort a pc mellé mert eléggé ingadozik nálunk az áram (a feszültség is), de nem megy el a 230v és sokszor az ups csak kattog hiába (minden ups kattanáskor a monitorom ki-be kapcsol). Ha stabilizátor üzemel, ami úgy zúg mint az utcákon azok a nagy trafók, akkor a nekem is elkezd zúgni kicsit a 2.1-em.

A másik meg van nekem egy ilyen lápám:

[link]

Vettem egy takarékos ledes izzót és beleszereltem. A lámpa saját vasmagját félretettem. Alig világított, meg csak forrósodott, de most így a ledekkel rendesen világít. A ledek tápját a vasmag helyére tettem és amikor bekapcsolom, akkor még plusz zajként megjelenik a hangszórókon. Ha kihúzom a lámpa részét, akkor a jelenség hangosodik, ha össze nyomom, akkor halkul. Ebből azt vonom le, hogy "zavarja a teret" vagy "szennyezi az étert", amit a 2.1 még észlel.

Próbálom keveset használni, hogy ne búgjon, de szerintem ez ugyanúgy átsugároz minket is, mint ahogy a mobil is ezért veszélyes többek között (ki mennyit mobilozik ugye).

2017. febr. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem elég volt mára az internetből.


https://www.youtube.com/watch?v=XF1AiEdtg6k


Vannak előadások is és csak most hallok erről először...

2017. febr. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!