Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lesz bármi baja a vízforralóna...

Lesz bármi baja a vízforralónak, ha a minimum szint alatt használom?

Figyelt kérdés
Általában a vízforralóknál 0,5 liternél van a minimum jelzés, de mivel nekem egy teához csak 2,5 dl vízre van szükségem és nem akarom pazarolni az áramot a több víz forralásával.
2017. márc. 3. 09:36
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:
A fűtőszál egy része akkor a vízszint felett lesz, az a rész túlmelegedhet és akkor tönkre fog menni.
2017. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
rejtett fűtőszálas, szóval ez nem jöhet szóba :)
2017. márc. 3. 10:37
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor rejtve fog felizzani :-D Nam látsz semmit és egyszercsak PUKK :-D
2017. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A vízforraló automatikus kikapcsolása egy "érzékelő"től függ ami jellemzően a készülék fogantyújában kerül építésre. A kioldó a kancsóban felgyülemlett gőztől lép működésbe.Ha extrém kevés mennyiségű vizet forralsz meglehet hogy ki sem kapcsol illetve mivel nem megfelelő a forró gőz mennyisége később kapcsol ki ezzel a túl működéssel károsodik a fűtőszál.

2017. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Én is sokszor a minimum szint alatt forralok vele,de megvárom míg felforr és lekapcsolom kézzel,szóval ilyenkor nem hagyom ott felügyelet nélkül.Nekem már évek óta így van,semmi baja.

2017. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:

4 és 5, engem meglep, miért is tennének GŐZ érzékelőt egy forralóba, amikor a hőmérséklet sokkal biztosabb kiindulópont.

Magának a hőérzékelőnek a magas elhelyezése érthető, hogy nehogy a fűtőszál hőmérsékletét mérje és túl korán kapcsoljon le.

De az, hogy a gőzre érzékeljen, nekem teljesen irreális.

Van valami adat arra, hogy Egyes vízforralók TÉNYLEG ilyet használnak?

2017. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia Vadmalac!

...Helyesbítés: A felgyülemlett FORRÓ vízgőztől...:)

A FORRÓ jelen esetben MAGAS hőmérsékletű elpárologtatott vizet jelent.

2017. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
Eddig oké, de szerintem a víznek kell elérnie a hőmérőt.
2017. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Biztosan van benne valami, ami vagy gőzt érzékel vagy annak a közvetlen hatását, mert nekünk például nem kapcsol le, ha a fedele nyitva van, és nyitás érzékelő nincs rajta.
2017. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia Wadmalac!

A vízforraló kancsó belső peremében (pl.:) a fogantyú oldalán vannak apró nyílások amiken keresztül a felforrt víz gőze (mint hőszállító) bejut és működésbe hozza a hőérzékelőt (na).Ha nyitva van a vízforraló kancsó akkor ez nem valósul meg mivel a gőz "elszáll"...(ez így elképzelhető...?:))

2017. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!