Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos sütő használatában...

Elektromos sütő használatában kérem a segítségeteket! Ma vettünk egy kombinált tűzhelyet, soha nem használtam még elektromos sütőt. Mit hány fokon, hány percig kell sütni, mikor érdemes a légkeverést bekapcsolni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 4. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv. a klubban! Én egy éve váltottam. ;)


Én úgy éltem meg, hogy újra kellett tanulnom sütni - bár a gáztűzhelyben sem nagyon tudtam.

Egyébként a legnagyobb leckét az adta, hogy ezek alulról jóval enyhébben sütnek, mint a gázsütő, viszont felülről annál inkább!! Az elején nyers maradt a sütik alja, a teteje kiszáradt. Némelyik fajtánál a mai napig... Ezt más villanysütős emberke is tapasztalja.



Ha először alszik ki a jelzőfény, akkor érte el a sütő a beállított hőfokot, ez kb. 10 perc.

A legtöbbször 180 fokon fogsz sütni (vagy 175, ha tekerőgombos és a 175 foknál van jelzés). Én aránylag sokszor sütök még 200 fokon, például pogácsát, húsokat.


A légkeverés megosztó.

Van, aki mindenhez használja és esküszik rá, szerinte így lesznek szépek a sütik.

Én a másik táborba tartozom, szerintem felesleges, száríthat, a süti nem jön úgy fel esetleg stb...

Én konkrétan húsok, tepsis ételek sütésekor használom. Letakarva sül (jénai pl.), majd az utolsó 15-20, maximum 30 percre leveszem a fedelét a jénainak, átkapcsolom sima alsó-felső módról alsó-felső-légkeverésre és feljebb teszem a hőfokot.


Egyébként tavaly március végén lett beüzemelve, áprilisban-májusban tele volt a következő google keresésekkel a telefonom: ez sütése villanysütőben, az sütése villanysütőben.

2017. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, holnap megpróbálkozom a sütéssel, gázzal jól ment, majd meglátjuk, ebből mi sül ki.
2017. márc. 4. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!