Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » SOS sűrgős megrázott a beltéri...

SOS sűrgős megrázott a beltéri műholdvevő antenna bemenetele. A felkaromat csípte meg az áram, kifejtve lent?

Figyelt kérdés

Az ágyamon volt, és be volt dugva a konnektorba. A felkarommal értem hozzá, de elrántottam. Egy kis csípést éreztem csak. Lesz valami bajom? Vizet ihatok? Láztól kellene orvosságot bevennem, beteg vagyok.

[link]

A bal oldali része rázott meg. Nem a kábel, hanem ami a vevő hátulján van.



2017. márc. 10. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem rázott, max csípett. Olyan 30-40-50V futhat benne maximum és ez ha nem is mondható normálisnak de előfordul. Nyugodtan ihatsz vizet, semmi bajod nem lesz. Csak akkor nem ihatnál ha komolyabb áramütést szenvedtél volna, de arról tudnál hidd el :D
2017. márc. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, dobog a szivem, de ez a rémültség, és én alapból ilyen parás tipus vagyok.
2017. márc. 10. 01:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi én rendszeresen markoltam ilyen koax vezetékeket és igen kellemetlen, van hogy lezsibbasztja az ujjamat de ártalmatlan. Ennek ellenére egy szerelő megnézhetné, földelhetné és rakhatna rá földhurok elleni védelmet. Ha meg nem akkor ne nyúlkálj oda ahol tudod hogy CSÍPIK! :)
2017. márc. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A hátúljára rá vantéve, hogy megrázhat.

Mivel az ágyon volt, így a kezem lecsúszott a párnáról, és hozzáért.

2017. márc. 10. 01:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy rá van írva, még nem jelenti, hogy normális! Ez ellen könnyen lehet tenni mint írtam! :)
2017. márc. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaidat, megnyugtattál 
2017. márc. 10. 01:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez van mikor az ember nem földeli le a kintről jövő vezetékeket és aparátust ami kinti kábelekre van kötve! Vigyázz vihar esetén ne menj a közelébe a kábelnek, vevőnek, tévének, ha éppen becsapna a villám véged van.
2017. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem is csípett már meg, de azt hittem ez normális, hogy csíp. Mit lehet tenni ellene?

Házilag, ha nem vagyok szerelő, lehet ezzel kezdeni valamit?


Engem szerintem az csíp, ami a kintről jövő kábelből vissza van hajtva fémburok... Szóval ugye a kábel műanyag burka alatt van valami alufóliaszerű, majd ez alatt egy fémhálószerű burok, és belül meg a vezeték asszem, ha jól emlékszem. Na és az aluszerű, meg a fémháló vissza van hajtva, és erre tekerve a csavar, és kicsit kilógnak a csavarból a végek, és ott éreztem már, hogy ráz.

Jól éreztem vajon?


Egyébként nem nyúlkálok, csak takarításkor muszáj... De ha lehet tennék ellene azért.


És kérdező, ettől nem lesz bajod. Engem rázott már meg rendesen áram is... és az azért más, ne tudd meg sose, csak hidd el!

2017. márc. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ti minden elektromos eszközötöket az ágyban tartjátok?
2017. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!