Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mire van még szükségem hogy...

Mire van még szükségem hogy tudjak sok tv csatornát ingyen fogni?

Figyelt kérdés
Meguntam a szolgáltatók hülyeségeit,csomó pénzt fizetünk de tvt alig nézünk.Elég nekünk az amit szabadon is lehet fogni,de ha már van lehetőség arra hogy pl német csatornákat is tudjak fogni vagy más idegen nyelvűt,akkor miért ne? Van egy régi még anno (upc) parabolám az ház oldalán,vettem most egy műholdvevő beltéri egységet.Mire lehet még szükségem?fog ez egyáltalán működni?Mindig tvre gondoltam először de drágának találtam 17ért és még kellet volna extra antennát meg erősítőt venni hozzá.Szóval hogy kezdjek hozzá?melyik műholdra érdemes kapcsolódni,vagy a beltéri automatikusan kapcsolódik.Mint látjátok nem értek hozzá,a segítséget előre is köszönöm.

#antenna #műholdvevő #ingyen tv csatorna
2015. márc. 23. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem forgatod el a tányért, akkor a Thor műhold szabadon fogható csatornáit tudod nézni:

[link]

Ha teheted, akkor forgasd tá az Asta műholdra, ott vannak német csatornák is.

2015. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de elég csak egy parabola meg egy sima beltéri(kártya nélküli,nincs kártya nyílása) nem kell valami erősítő?
2015. márc. 23. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beltéri meg az antenna elég az ingyenes csatornákhoz, fizetős rendszernél is csak egy dekóder kártyával bővül a felszerelés.

Az a thor még kérdéses, hisz kérdés, hogy mennyire régen lett szerelve az a UPC-s antenna, mert ha még az Astra-s időszakban, akkor lehet, hogy forgatnod sem kell. Milyen boxot vettél? Nem ám analógot, mert az max. alátétnek jó.

Nehéz ezt így teljesen hozzá nem értőnek elmagyarázni, pláne úgy, hogy nem tudom a box típusát. A beállítás egy teljesen kezdőnek nem annyira egyszerű. Első lépésként ki kell választani a számodra legmegfelelőbb műholdat, ha német akkor Astra 1 (19.2E), ha angol Astra 2 (28.3E). Majd pl. flysat.com-on egy frekvenciát kinézni az adott műholdról, azt a telepítés vagy beállítások stb. menüpontban az antennabeállításnál/frekvencia keresésnél stb. megadni, kell a freki, a polarizáció, s az SR/FEC mezőben lévő érték, ha mindez megvan (némelyik boxnál el kell indítani egy keresést ahhoz, hogy) lásd a jelerősség-et, ezt figyelve nagyon óvatosan forgasd az antennát, míg nem kapsz jelet.


Ha annyira nem kapkodtad volna el a beltéri vásárlását, s megfelelőt választottál volna (még így is lehet, hogy az), akkor UPC direktkártyára is előfizethettél volna havi 2000Ft-ért 68 csatorna (nyilván kell a francnak ennyi, de ebben minden lényeges is benne van). Ez úgy gondolom jobb ajánlat, mint a mindigtv extra. Szal a mindigtv extra kampánya, hogy űzzük a felesleges csatornákat, az addig lenne ok, ha ár/érték arányban is jelentősen jobb lenne, de az, hogy évi 17-ért sok csatornát is nélkülözni, s átlagon aluli minőségben TV-zni, rendszerint a B és az E mux miatt erősítőre és vagy speciális antennára költeni, azért annál valamivel jobb ajánlat, hogy éves szinten plusz 7000Ft-ot kifizetni, cserébe "jó" minőségben TV-zni, s nem kell sok csatornát nélkülözni. A mindigtv akkor tudna működni, ha a családi csomag kerülne éves szinten annyiba, mint az alapcsomag.

Sok embernek ajánlottam már a UPC direkt kártyát, amihez saját felszerelés szükséges, mikor elmondom, hogy min. 15 egy box újonnan, tányér rendszerint van már mindenkinél, mert más szolgáltatónál van, akkor azt mondják, hogy 15 ezer az nagyon sok (mondom akkor használt, arra nincs gar. az nem kell), inkább kérik szolgáltatói boxal, s így 3000Ft-ot fizetnek érte havonta. A legnagyobb ostobaság, tipikus magyar észjárás... A direkt kártya medium első fél évben 1000Ft, majd azt követően 2000Ft, ezzel szemben 1500Ft szolgaboxal fél év majd 3000Ft. Tehát az első fél évben spórolsz havi 500Ft-ot, azaz 3000Ft-ot, a 2. félévben havi 1000Ft-ot, azaz 6000Ft-ot, így 9000Ft-ot spóroltál abban az évben, következő év közepére pedig visszajött a box ára, s cserébe ráépíthetsz egy nagyobb rendszert, több antenna, külföldi adások is stb, s a box, ami előtted van, nem egy lebutított szar, amiben nem extra, hanem alapfunkció, hogy az adást megállítod, visszatekered, felveszed.

2015. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az előző válaszolóval!

Nekünk UPC Direct-nél van csak kártyás előfizetésünk. Direct Medium + HBO Pak ( ez csak az HBO GO miatt van, TV-ben nem nagyon szoktuk nézni ).

Szerintem az a 2000 Ft simán megéri a Direct Mediumért. A képminőség is sokkal jobb mint MinDig TV Extrán, és az összes jó csatorna benne van a csomagba.

Gondolkozz el rajta!

2015. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.az upc kátyárol még nem is hallotam..amit nemrég vettem az orton 4100c.olvastam itt róla mert sokan kérdezték itt h jó e ez a doboz.elméletileg jó lesz.Régen lett felszerelve kb 10 éve.astrás az tuti
2015. márc. 23. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elakadnál a beállítással, keress meg privátban, aztán max. ha olyan a dolog, hogy nem bírok pár mondattal segíteni, akkor skype-on folytatjuk.

De én azt mondom, hogy add el az orton-t, talán el is tudod adni annyiért, amennyiért vetted, s vegyél egy kártyaolvasós boxot, pl. valamilyen amiko-t. (HD-sat ajánlom ha van HDTV-d, ha nincs, mert ugyan még mpeg2-ben ad a UPC, szinte az összes SD csatornáját, de ez nem marad így örökre, s ha veszel, avagy TV vételre kényszerülsz úgy is laposat veszel, mert más már nincs, ahhoz meg 100× jobb ha HDMI-n van csatlakoztatva a box). Használtra is tudok akár tippeket adni, ha kell, annyiból szerencsésebb, hogy ezeken szinte biztos, hogy cserélve van a firmware, így azzal már nem kell vesződj.

MindigTV-vel nem tudom hogy állsz, ehhez van már boxod vagy a TV-ben van tuner, ha egyik sem, akkor akár lehet egy kombót is venni, ami földit s sat-ot is tud egyszerre.

2015. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most jelenleg ott tartok,hogy...sehol!Most cseréltem LNP fejet,és tök mindegy hogy merre forgatom sehol semmi a szint: 10% a minőség meg 14%.De már kezd ebből elegem lenni nagyon.esetleg valami tipp hogy mit tegyek?
2015. márc. 30. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Állíts az antenna dőlésszögén, ill. magán a fejen is tekerj egy picit, az óramutató járásával ellentétes irányban.
2015. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!