Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell egy mosógépmotort...

Hogyan kell egy mosógépmotort közvetlenül 230as hálózatról nagy fordulatszámmal működtetni?

Figyelt kérdés
Ez egy egyfázisu kefe nélküli aszonkron motor kondenzátorral.azt tudom hogy két különböző teker van benne egy a lassu meg egy a magas fordulatszamhiz vagyis a centrifugahoz. Meg is talaltam a nulla helyét szépen a kondenzátort is rákötöttem de nem akar nagy fordulaton pörögni. Vagy harom különböző sebességfokozattal sikerült működtetnem mind a két irányba de akárhogy kötöttem a centrifugát sehogy sem akarta. Valami ötlet esetleg még ?
2017. ápr. 17. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudomasom szerint az aszinkron motor fordulatszama a frekvenciatol fugg. Szoval egy freki konverter kellene.
2017. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magyarul az otven hz es halozati frekvencian porog egy fix fordulaton. Es en ezt hogyan noveljem?
2017. ápr. 17. 23:01
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom keressél fel egy villany szerelőt vagy háztartási gépszerelőt!

De ahogy láttam csak a megfelelő értékű kondenzátort kell a megfelelő helyre bekötni.

2017. ápr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval külön tekercs van a centrifugának... érdekes. Az én mosogépemen lehet állitani a centrifugálási sebességet 400, 500, 600, 800, 900 és 1000-re. Szerintem nincs 6 tekercs hanem egy frekvencia koncerter. Az is gyanús hogy az enyém lineárisan is tud gyorsítani, nem csak a fix fordulatokat használja.
2017. ápr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tiédben nem aszinkron, hanem kefés kommutátoros motor van, annak a fordulatszámát oda állítja a vezérlő PWM-el ahová akarja, nagy hátránya hogy a szénkefe élettartama korlátozott, pár évente cserélni kell.
2017. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na ezt az oldalt se hasznalom tobbet
2017. ápr. 18. 15:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a 800 meg 1000 fordulat az a dobe nem pedig a motore de teljesen mindegy. Es nyilvan valtogatja mert ott a vezerloelektronika ami szabalyozni tudja. Az en kerdesem az volt h kozvetlenul halozatrol hogy tudom mukodtetni nagy fordulaton. Ha rakotod 230 50hz re az nem fog neked magatol valtogatni a fordulatjat vezerles nelkul de aze kossz a semmitmondo valaszt. Az utolso meg....hat akkor kefes ha te azt mondod..nyilvan nem tudok felismerni egy kommutatort meg olvasni se h a motor oldalara asincrono van irva...az romanul biztos kommutatoros dc motort jelent...besza.ok komolyan xD
2017. ápr. 18. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves funkcionális analfabéta kérdező.

Az előttem szóló, hat tekercset emlegető illetőnek írtam, de attól még puffogj csak nyugodtan.

Típust nem írtál, pongyolán fogalmaztad meg a kérdést, stb.

A szívünk szakad meg, hogy nem fogod többé használni az oldalt, nagyon fogsz hiányozni. Nincs véletlenül egy zsepid? Mindjárt sírok.

2017. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaaa tenyleg igazad van bocs. Elnezest tenyleg en ertelmeztem felre a valaszod. De tenyleg ugy tunt hogy nekem irod. Viszont az elotted szolonak valtozatlanul fenttartom a kommentem
2017. ápr. 18. 21:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Na itt kezd felforrósodni a billentyűzet. Vagyis miattam nem lépsz fel többet a gyakorira? Miért?

Fenntartom hogy szerintem fekvencia konverter kell, más megoldást nem tudok. Tud valaki jobbat?

2017. ápr. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!